Dwa weekendy na turniejach Husarii Gołdap

W dniu 09.05.2021r. w miejscowości Kartuzy, odbyły się mistrzostwa Polski Północnej w formule low-kick. Klub Husaria Gołdap reprezentowało 2 zawodników; Paweł Milewski oraz Gracjan Ludtke. Obydwaj stoczyli bardzo ciężkie pojedynki. Gracjan Ludtkę wywalczył II miejsce natomiast Paweł przegrał walkę o wejście do strefy medalowej.
W dniach 14-16.05.2021r., w miejscowości Włoszkowice, odbyły się mistrzostwa Polski w formule light-contact juniorów i kadetów. Klub Husaria Gołdap reprezentowało 4 zawodników: Gracjan Ludtke, Maria Putra, Robert Jęksa oraz Zuzanna Czerwonka. We wszystkich kategoriach wiekowych udział wzięło 560 osób z całej Polski. Niestety nie udało się młodym zawodnikom stanąć na podium. Zdobyli bardzo duże doświadczenie które z pewnością zaowocuje w najbliższych startach.
Wyjazdy na turnieje oraz rozwój klubu jest wspierany przez gminę Gołdap oraz Pana Burmistrza Tomasza Luto , za co bardzo dziękujemy .
" Wszyscy zawodnicy w dwóch turniejach pokazali się bardzo dobrze , niektórym zabrakło trochę doświadczenia a dla innych sportowego szczęścia. Niestety cała sytuacja z pandemią i brak dostępu do regularnych treningów zrobiło swoje. Pomału wracamy do normalności sportowej co będzie skutkowało co raz lepszą dyspozycją młodych zawodników na kolejnych turniejach" - trener klubu Husaria Gołdap Krzysztof ZDANCEWICZ