Charytatywny rajd rowerowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie po miasteczkach Cittaslow

Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie wspólnie z Warmińsko-Mazurskim Zarządem NSZZP w Olsztynie organizują wydarzenie charytatywne, mające na celu zbiórkę funduszy oraz wsparcie rodzin poległych policjantów na Warmii i Mazurach.

Wydarzenie to będzie miało charakter rajdu rowerowego, który odbędzie się w dniach 24-27 lipca br. na terenie naszego województwa. Planowana trasa (ok. 800 km) przebiegać będzie przez 10 miasteczek Cittaslow. Przewidywany czas na pokonanie tego dystansu to cztery dni, w trakcie których, codziennie kolarze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie przez 10 godzin pokonywać będzie ponad 200 km.

Główną ideą, która przyświeca organizatorom, jest pomoc potrzebującym. Rajd ma charakter otwarty co oznacza, że w każdym momencie na trasie mogą dołączyć do kolarzy z olsztyńskiej Komendy inni rowerzyści chcący wesprzeć to przedsięwzięcie. Przed i w trakcie tego wydarzenia organizowana będzie zbiórka środków pieniężnych, którego celem jest wsparcie finansowe Fundacji Pomocy Wdów i Sierot po Poległych Policjantach.

Osobą do kontaktu w sprawie jest asp. szt. Piotr Krztoń z Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, tel. 789 467 500.