Dzień Myśli Braterskiej 2020

22 lutego skauci na całym świecie świętują Dzień Myśli Braterskiej. Przypada on w rocznicę urodzin założyciela skautingu Roberta Baden-Powella. To dzięki Naczelnemu Skautowi, młodzież i dorośli skupieni wokół ruchów skautowych, od ponad stu lat szerzą ideę braterstwa i wpierają się w zdobywaniu nowych umiejętności. Braterstwo i przyjaźń łączą wszystkich harcerzy i skautów niezależnie od pochodzenia, koloru skóry, czy wyznania.
Harcerki, harcerze i zuchy z Hufca ZHP Gołdap włączyli się w świętowanie tego wyjątkowego dnia. Wędrownicy z 2 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Aves” przygotowali grę tematyczną, zabawy i pląsy oraz świeczkowisko z gawędą o przyjaźni. W dniu 22 lutego 2020 r. do Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi przybyli na Dzień Myśli Braterskiej harcerze z Drużyny Harcerskiej „Giganci” i „Aves” oraz zuchy z gromad zuchowych: Leśne ptaki”, „Strażnicy uśmiechu”, „Świetliki”. Gospodarze i goście przygotowali różne prezenty, którymi wzajemnie się obdarowali. Jak przystało na urodziny, był też duży tort upieczony przez harcerki: Zosię, Julię, Olę i Karolinę.
Dziękujemy pani dyrektor Annie Budzińskiej za udostępnienie pomieszczeń szkolnych na naszą uroczystość.
Z okazji Dnia Myśli Braterskiej, wszystkim harcerkom, harcerzom, zuchom i przyjaciołom harcerzy życzymy wielu wspaniałych przygód, wyjątkowych ludzi wokół siebie i ciągłej chęci do rozwoju siebie i swoich umiejętności.

 

Czuwaj! Małgorzata Wojciechowska-Gutowska