Zuchy znają swoje miasto

Na jednej ze zbiórek, w dniu 12 listopada 2019r.,  zuchy z Gromady „Leśne ptaki” i ich rodzice rozmawiali o Gołdapi; jaka jest, jaka była i jaką wyobrażają sobie ją w przyszłości.  W harcówce dzieci i dorośli wspólnie rozwiązywali krzyżówkę o Gołdapi, a następnie malowali prace plastyczne nt. „Gołdap w przyszłości”. Na pracach pojawiły się m.in. latające samochody i ich fabryka, porośnięte roślinnością, zielone domy i Gołdap w tęczowych kolorach. Na gazetce w holu Szkoły Podstawowej nr2 w Gołdapi wszyscy z zaciekawieniem odkrywali historię Gołdapi, przyglądając się fotografiom miasta z dawnych lat. Nie zabrakło też zabaw i pląsów w sali gimnastycznej. Zuchy i rodzice bawili się w „Pieski i kotki”, „Kto pierwszy”, „Zróbmy kółka dwa”… Na zakończenie zbiórki, w kręgu, odśpiewano obrzędową pieśń „Słoneczko już gasi złoty blask”.

Zbiórkę zorganizowano w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem „Emerytowanych policjantów” w Gołdapi i realizacji projektu „Razem z nami, z harcerzami”.

Małgorzata Wojciechowska-Gutowska

 

Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny i Gminy Gołdap realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.