Razem z nami, z harcerzami

W piątek, 13 września 2019r. harcerze z 2 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Aves” gościli na swojej zbiórce „Strażników uśmiechu”, czyli zuchy z Grabowa, „Leśne ptaki” - zuchy z „dwójki”, harcerzy  z Drużyny Harcerskiej „Pancerni” oraz rodziców. Podczas gry na terenie szkoły pojawiły się liście we włosach, harcerskie uściski dłoni, przytulanki, węzły, przeszkody i… stonoga; były poszukiwania i wiele uśmiechów i życzliwości. Ze znalezionych elementów drużyny i gromady opracowały swój ramowy plan pracy. W ten sposób rozpoczęto nowy rok harcerski 2019/2020. Kolejnym elementem zbiórki było świeczkowisko z kuźnicą na temat: „Gołdap, moje miasto”. Gospodarze i goście wypowiadali swoje opinie na temat przedstawianych tez:

  1. Gołdap jest ładnym miastem, w którym z chęcią się przebywa,
  2. Gołdap daje młodym ludziom szanse rozwijania swoich zainteresowań i kształcenia,
  3. W Gołdapi jest wystarczająca liczba miejsc pracy,
  4. W Gołdapi jest wiele miejsc wypoczynku i rekreacji,
  5. Jedynym minusem mojego miasta jest jego położenie na krańcu Polski, skąd wszędzie jest daleko,
  6. W Gołdapi i okolicach jest czyste powietrze.

Wypowiedzi przeplatały piosenki i harcerskie pląsy. W imieniu komendanta Hufca Gołdap głos zabrała pwd. Agnieszka Gutowska, zastępca komendanta.
Na następnych zbiórkach będziemy rozmawiać na temat historii Gołdapi, życia mieszkańców na przestrzeni 30 ostatnich lat, jak również ozdabiać pudełeczka metodą decoupage. W planie mamy jeszcze bieg na orientację dla rodzin „Rodzinne orientowanie i festiwal piosenki harcerskiej i turystycznej. Chętnych do udziału w naszych zbiórkach proszę o kontakt, tel. 692 229 464.

Małgorzata Wojciechowska - Gutowska

 

Projekt „Razem z nami, z harcerzami” dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny i Gminy Gołdap realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.