To nie Ziemia należy do nas, to my należymy do Ziemi

 Problem degradacji i zanieczyszczenia środowiska od wielu lat spędza sen z powiek ludziom, dbającym o równowagę w naturze. Człowiek prowadzi coraz bardziej ekspansywną gospodarkę, która prowadzi do wyniszczania zasobów naturalnych Ziemi. Aby temu zaradzić, należy edukować już najmłodszych.

 Uczniowie klasy 1c ze Szkoły Podstawowej nr 3,  z dużym zaangażowaniem, wdziękiem i humorem postanowili uczcić obchodzony 22 kwietnia Światowy Dzień Ziemi. W  środę 8 maja  zaprezentowali swoim koleżankom, kolegom oraz zgromadzonym na uroczystości dorosłym apel

pt. „Zostawcie nam czysty kawałek świata...”. Słowem, tańcem i piosenką zapoznali widzów z najważniejszymi zasadami ochrony środowiska, z zagrożeniami jakie współczesny świat niesie naturze, przekazali sporo ciekawostek o przyrodzie, która nas otacza.

Słowa finałowej piosenki, „Zostawcie nam czysty kawałek świata” były  przesłaniem i prośbą do wszystkich, aby nie pozostali obojętni na nasze wspólne dobro, jakim jest otaczający nas świat przyrody.