I miejsce w eliminacjach regionalnych VIII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych

26 marca 2019r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Gołdapi drużyna chłopców (Paweł Olszewski, Maciej Jejer, Jakub Wierzbołowicz) oraz drużyna dziewcząt (Zuzanna Soroko, Alicja Wereszczak, Julia Kowalska), po długich pracach polegających na wykonaniu turbiny wodnej, pojechali na regionalny Turniej Maszyn Wodnych do Zespołu Szkół nr 1 w Ełku.

W Turnieju Maszyn Wodnych wykonane przez uczniów turbiny konkurowały w dwóch kategoriach: moc i wydajność. Kategoria moc polega na jak najszybszym podniesieniu ciężaru o wadze 5kg na wysokość 2 metrów, natomiast kategoria wydajność - na jak najmniejszym zużyciu wody przy wykonaniu w/w pracy.

Wysiłek uczennic klasy 7A przyniósł ogromny sukces. Drużyna „RF Edition” z SP1 zajęła pierwsze miejsce w konkurencji wydajność w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych. W związku z tymi 6 kwietnia 2019r. pojedzie na ogólnopolski finał do Piaseczna.

Mamy nadzieję, że dzięki sukcesowi uczennic z SP 1 w Gołdapi zachęcimy innych uczniów do udziału w kolejnych edycjach tego turnieju. Dzięki takim działaniom młodzież szkolna może poszerzać swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu fizyki, mechaniki oraz odnawialnych źródeł energii.

Opiekun drużyn: Mariusz Strecha