Zajęcia kulinarne

Uczniowie klasy IV c Szkoły Podstawowej nr 3 wybrali się na warsztaty kulinarne do Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi. W planach było wykonanie muffinek marchewkowych oraz naleśników z owocami i polewą czekoladową. To wszystko pod czujnym okiem starszych uczniów. Czwartoklasiści zostali podzieleni na grupy i ochoczo zabrali się do pracy. Ku ich zdziwieniu gotowanie w szkolnej kuchni zaczęło się od obierania owoców i warzyw , krojenia oraz przygotowania produktów. Dopiero później każdy miał okazję do wypróbowania swoich umiejętności podczas mieszania, ucierania, smażenia czy nalewania ciasta. Z pomocą starszych kolegów, realizacja przepisów kulinarnych okazała się nie taka trudna, a wręcz przeciwnie bardzo przyjemna i angażująca. Po wykonanej pracy i uporządkowaniu stanowisk, wszyscy usiedli do degustacji wykonanych potraw. Było pysznie!

Dzięki warsztatom kulinarnym uczniowie rozwijają nawyki racjonalnego i zdrowego odżywiania, nabywają umiejętność planowania i organizowania swoich działań, aktywizują swoją kreatywność, samodzielność, sprawność manualną, zapoznają się z zasadami savoir- vivre przy stole. Wspólne przyrządzanie posiłków jest również okazją do wzmocnienia współdziałania i przyjaźni między uczniami.

Dziękuję Pani Małgorzacie Tałejszys, a także uczniom klasy gastronomicznej za zorganizowanie  i przeprowadzenie tych jakże interesujących i bardzo praktycznych zajęć, a tacie Oliwki i Amelki za pomoc w opiece nad uczniami.