Dzieci z SP3 uczą się programować

Od początku września 2018 roku klasa 0B z SP3 uczestniczyła w II edycji Ogólnopolskiego Programu „Uczymy Dzieci Programować”, którego organizatorem jest EduSense. Skierowany jest on do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Ma na celu upowszechnianie nauki programowania już od najmłodszych lat.

Nauka programowania jest doskonałym sposobem na wprowadzenie dzieci w cyfrowy świat. Przede wszystkim kształtuje u najmłodszych logiczne myślenie. Ponadto uczy pracy zespołowej, kreatywności, a także szukania kompromisów.

Podczas realizacji zadań programowych 6-latki bawiły się i uczyły przy wykorzystaniu mat do kodowania, robotów Ozobot, puzzli oraz tablicy interaktywnej. W tym czasie korzystały z programów związanych z kodowaniem i programowaniem.

II edycja programu dobiegła końca, ale dla nas przygoda z kodowaniem i programowaniem dopiero się rozpoczęła i z chęcią weźmiemy udział w kolejnej, III edycji Ogólnopolskiego Programu „Uczymy Dzieci Programować”, która rusza po feriach zimowych.

Wychowawczyni klasy 0 B-Ewa Beata Jusińska