I Konkurs Kolęd i Pastorałek

- Przed nami Boże Narodzenie - święta dla polskich rodzin bardzo wyjątkowe i jak ważne. Wtedy to cieszymy się, że jesteśmy razem, bardziej sobie bliscy i drodzy niż w zwykłe dni. Roziskrzona choinka, leżące pod nią prezenty, ciche melodie kolęd przenoszą dorosłych w świat dzieciństwa" - tymi słowami  otworzyła I Konkurs Kolęd i Pastorałek  Sylwia Ostrowska Dyrektor  Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Gołdapi.

Konkurs objęty został Honorowym Patronatem Burmistrza Gołdapi i wzięli w nim udział uczniowie ze szkół: z Bań Mazurskich, Grabowa, Galwieć, Zespołu Placówek Edukacyjno- Wychowawczych  oraz uczniowie naszej szkoły.

 Zaśpiewali  wybrane przez siebie kolędy, pastorałki. Śpiewano zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się najlepiej, jak potrafili wprowadzając widzów w cudowny, świąteczny klimat. Występy uczniów oceniało jury w składzie: Robert Magielnicki, Remigiusz Chmiel, Piotr Bardoński i ks. Mariusz Pawlina. Jury po burzliwych naradach wyłoniło następujących laureatów.

 

Uczniowie klas „O”

miejsce I - Lena Brzozowska - „Kolędnicy Wędrowali” - SP Galwiecie

miejsce II – Magdalena Borysiak - „Świeć gwiazdeczko świeć” SP Galwiecie

 

Uczniowie klas I – III

miejsce I – Jan Banach - „Hejże ino dyna, dyna” - SP 1

miejsce II- Eliza Dzbyńska - „ Dzisiaj w Betlejem" - SP 1

miejsce III – Aleksander Łaguna - „Chojka” ZPEW Gołdap

 

Uczniowie klas IV – VI

miejsce I Aniela Leśniak - „ All you want for Christmas...” - SP Banie Mazurskie

miejsce II Julia Tobolska  - „ Cicha noc” - SP1

miejsce III Nikola Preduta - „ Od serca do ucha” - SP Grabowo

ex aequo

miejsce III – Maria Banach - „ Przybieżeli do Betlejem...” - SP 1

 

Uczniowie klas VII – VIII Gimnazjum

miejsce i – Emilia Stankiewicz - „Gdy się Chrystus Rodzi”  - SP 1

miejsce II – Weronika Gil „Jezus malusieńki” -  Gimnazjum  Banie Mazurskie

miejsce III – Nikola Kardel „ Lulajże Jezuniu" – Gimnazjum Banie Mazurskie

 

Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy  i drobne upominki, natomiast laureaci otrzymali dyplomy i rzeczowe nagrody. Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom serdecznie dziękujemy za uczestnictwo i trud włożony w przygotowanie się do konkursu.

Dyrekcja i organizatorzy serdecznie dziękują Panu Burmistrzowi za objęcie patronatem  I Konkursu Kolęd i Pastorałek i wsparcie finansowe – nagrody rzeczowe,  Radzie Rodziców dziękujemy za możliwość zorganizowania słodkiego poczęstunku, oprawie muzycznej z Domu Kultury za piękne brzmienie, sklepom – Sklep Wielobranżowy Figaro, Delikatesy Centrum Paderewskiego i Piekarni PSS Społem, jury za obecność i profesjonalną ocenę uczestników konkursu. Jednak największe podziękowania należą się dzieciom za ich obecność, odwagę, chęci i cudowną atmosferę.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie za rok!

Organizatorzy konkursu: Ewa Dzbyńska, Urszula Mossakowska, Ewelina Banach  - Bardońska, Bogumiła Mazurek - Glińska