Ważny dzień dla Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie

W sobotę, 06.10.2018 r., nowe boisko szkolne w Grabowie zaroiło się od gości, uczniów i nauczycieli oraz rodziców. Dopisało nam słoneczko, które nie zawiodło w najważniejszych dla nas chwilach, bowiem oprócz otwarcia boiska wspólnie przyjęliśmy uroczyste ślubowanie naszych pierwszaków oraz podsumowaliśmy IV edycję kampanii Tygodnia Dobrego Chleba.

Po uroczystym otwarciu boiska  wszyscy zgromadzeni przenieśli się na salę gimnastyczną, gdzie odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie.  Pierwszaki pod okiem wychowawczyni przygotowały wiersze i piosenki, które w pełni ukazały ich entuzjazm do zdobywania wiedzy. „Nowi” uczniowie  otrzymali dyplomy pamiątkowe, o wręczenie których poproszono samego pana burmistrza. Następnie ustawili się do pamiątkowych fotografii, a chwilę później otrzymali prezenty od swoich starszych kolegów z klasy II oraz III. Miły gest osłodził ten dzień, zwłaszcza że na zakończenie tejże uroczystości wszyscy uczniowie i nie tylko otrzymali także coś słodkiego! Dziękujemy za słodkości panu Zdzisławowi Galińskiemu.

Kolejnym punktem uroczystości było  podsumowanie kampanii Tydzień Dobrego Chleba. Po krótkim słowie wstępu na temat historii i znaczenia chleba  mogliśmy obejrzeć skecz przygotowany przez starszych uczniów pod tytułem „Zwykły chleb – niezwykły wybór”, który rozbawił całą publiczność i wprawił nas w dobry nastrój. W takim to dobrym nastoju przeszliśmy do najsmaczniejszego punktu programu - do wspólnej degustacji w atmosferze swobodnej rozmowy i dobrotliwej wymiany poglądów.  Smacznego! Oj, było smacznie! Podczas podziwiania i próbowania przyniesionych wypieków i potraw dzieci i starsi chętnie zaglądali także na stoisko promocyjne urzędu miasta, które gościliśmy na dolnym korytarzu  – a tam można było otrzymać baloniki, cukierki,  piłeczki i inne promocyjne gadżety. 

Ten dzień okazał się piękną i ważną uroczystością dla społeczności naszej szkoły oraz był dobrym pretekstem do spotkania życzliwych ludzi, którzy włączyli się w jego przygotowanie. Dziękujemy Wam Drodzy Rodzice, Uczniowie  i Nauczyciele za wspólną pracę i zaangażowanie! 

Brygida Mościńska