,,Od ziarenka do bochenka...” Krabiki odwiedziły piekarnię

Dnia 16.10.2018 r. z okazji Dnia Chleba dzieci z oddziałów przedszkolnych przy SP3     (grupa 3l.) wyruszyły do Piekarni PSS Społem w Gołdapi, aby zapoznać się z różnymi urządzeniami wykorzystywanymi do przygotowania ciast i pieczywa. Przedszkolacy zwiedzili najważniejsze pomieszczenia piekarni: garownię, magazynek na jajka i mąkę, ogromne roboty, duże stoły, regały, na których przechowywane jest ciasto do pieczenia i na których stygnie. Ogromną atrakcją i zaskoczeniem dla Naszych Krabików była duża i długa  łopata do wyciągania chleba oraz piec do wypieków.  W piekarni cała grupa została obdarowana ptysiami, jabłuszkami i bananami.

Dzieci wróciły z wycieczki pełne wrażeń i wzbogaconej wiedzy na temat etapów powstawania chleba. Serdeczne podziękowania wszystkim pracownikom za możliwość zwiedzania piekarni, poznanie pracy piekarza oraz wzbogacenie naszej wiedzy.                                                                                                                           

                                                                                               Wychowawczynie grupy                                                                                                   3 latków R.N. i A.G.