Drużyna „trójek” dwunasta na największym siatkarskim turnieju w Europie

W dniach 5 – 8 lipca w Zabrzu odbył się największy Turniej Mini Siatkówki w Europie – Finał Mistrzostw Polski Kinder + Sport 2018. W ekskluzywnym gronie potentatów siatkówki znalazły się aż dwa zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi. Zespół „trójek” zakończył trzydniowe zmagania na doskonałym 12 miejscu. Natomiast zespół „czwórek” zajął miejsce 27. Największy siatkarski turniej w Europie z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród dzieci. O awans do zabrzańskiego finału walczyło kilkanaście tysięcy zespołów (44167 młodych zawodniczek i zawodników) we wszystkich zakamarkach Polski w ogólnopolskich, wieloetapowych eliminacjach. „Bilet” otrzymywały dwie najlepsze drużyny z 16 województw.

I tak do areny zmagań, czyli Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu zjechało blisko 1100 najlepszych zawodników i zawodniczek, w trzech kategoriach – „dwójkach”, „trójkach” i „czwórkach”. Pod okiem Piotra Gruszki i Sebastiana Świderskiego, czyli ambasadorów turnieju, rozegrano w ciągu czterech dni 1300 spotkań. Zgodnie z regulaminem turnieju mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów do 15 punktów. System rozgrywek przewidywał aż pięć etapów. W ciągu jedenastu meczów siatkarze mieli udowodnić swoją wartość i walczyć o medale Mistrzostw Polski siatkówki dzieci. Poziom turnieju był bardzo wysoki. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Minister Edukacji Narodowej i Minister Sportu i Turystyki.

W zabrzańskim finale, po bardzo udanym sezonie i po zdumiewającym awansie, wystąpił w „trójkach” zespół SP 3 UKS „Trójka” Gołdap w składzie: Michał Ostrowski, Antoni Buraczewski, Mieszko Makarski oraz w „czwórkach” zespół w składzie: Oskar Stalewski, Piotr Górski, Maciej Wądołowski i Dominik Wawrukiewicz. Po trzydniowej niezwykle zaciętej rywalizacji nastąpiły ostateczne rozstrzygnięcia. „Trójki” zakończyły zmagania na rewelacyjnym dwunastym miejscu w Polsce. „Czwórki” zajęły miejsce 26. Podczas turnieju finałowego opiekę trenerską nad chłopcami sprawowali Jacek Wądołowski i Przemysław Pińczak. To jest sukces nie tylko zawodników, rodziców czy trenera, ale i tych którzy wsparli nasz wyjazd do Zabrza finansowo.

Dziękujemy Burmistrzowi Gołdapi Tomaszowi Luto, Ewie Zaremba, Mariuszowi Szczepańskiemu, Tomaszowi Brzezińskiemu (Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych), Piotrowi Becz (IRYD), Robertowi Buczyńskiemu (RBB Jaja z Mazur), Krzysztofowi Świtajowi (TOP-KOP), Markowi Słowikowskiemu (Zakład Ogólnobudowlany), Sławomirowi Romanowskiemu (Z.E. WOLT), Ryszardowi Pawlukanis (PALWOD), Jackowi Bogdanowi (Turystyczna), Annie Nadgłowskiej (FWPR), Krzysztofowi Suchockiemu (KRAM) i Krzysztofowi Jurewiczowi. Wielkie dzięki za wsparcie. Razem stanowimy wielką, siatkarską rodzinę.

Łukasz Tarasiewicz