Jubileusz "Rominty" Gołdap

W tym roku świętujemy 70-lecie najstarszego gołdapskiego klubu sportowego. W dniach 13-14 lipca na płytach piłkarskich Miejskiego Stadionu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi odbędzie się wiele meczów piłki nożnej grup dziecięcych i młodzieżowych oraz drużyny seniorów. Wszystko to w ramach 70-lecia powstania Miejskiego Klubu Sportowego "Rominta" Gołdap.

W turniejach zaplanowanych na 13 lipca zagrają drużyny z Polski, Rosji i Litwy. Przy okazji rozgrywek będą prowadzone animacje dla dzieci i młodzieży oraz różnego rodzaju konkursy. W sobotę, 14 lipca, w drugim dniu obchodów, na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrane zostaną dwa mecze piłki nożnej: drużyn juniorów młodszych oraz seniorów "Rominty". Przeciwnikiem będą drużyny suwalskich "Wigier". Seniorzy zagrają z drużyną, która obecnie występuje w I lidze! W przerwach pomiędzy meczami odbędą się konkurencje z nagrodami dla publiczności.

W trakcie wydarzenia Fundacja DKMS wraz z Centrum Wolontariatu Przy Stowarzyszeniu Partnerstwo Sztuk i Wolontariusze 18+ będą rejestrować potencjalnych dawców szpiku. Obchody będą stanowić jedną z atrakcji Dni Gołdapi. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Gołdapi Tomasz Luto. Serdecznie zapraszamy!