Wiele się działo w SP2

Wiele się działo we wtorek, 29 maja, w Szkole Podstawowej nr 2 w Gołdapi. Nasza szkoła gościła leśników, przedstawicieli  Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej oraz Gminy Gołdap, jak również nauczycieli i uczniów ze Szkoły Podstawowej w Pogorzeli.

Wydarzenie rozpocząsię inscenizacja pt. „Kretowisko” z okazji Dnia Leśnika. Na scenie pojawili się uczniowie klas VIIb, IVb oraz mali odkrywcy z klasy „0”.  Widmo zagłady Ziemi i życie ludzi pod jej powierzchnią zasmuciło oglądających. Nadzieja na powrót do życia wśród zieleni, oddychanie czystym powietrzem, przywróciła nastrój małym i dużym widzom.  Po obejrzeniu przedstawienia przygotowanego pod kierunkiem Barbary Girtler i Anny Budzińskiej, uczniowie podziękowali leśnikom za współpracę i obdarowali ich bukiecikami kwiatów. Leśnicy odwdzieczyl się dwoma pełnymi koszami cukierków. W ramach realizacji programu „Trzymaj formę” rodzice z klas IV - VII przygotowali zdrowy poczęstunek. Były marchewkowe mufinki, owocowe szaszłyki i sałatki, naleśniki, motylkowe kanapki, czy ciasta, np. porzeczkowe, truskawkowe…  Dziękujemy naszym cudownym rodzicom!

Potem  uczniowie „Dwójki” oraz goście z Pogorzeli przystąpili do rywalizacji w Turnieju Przyrodniczym „Mazurska przyroda, mazurska przygoda”. Grupa przyrodników wykazywała się znajomością drzew, zwierząt, zasad zachowania w lesie, artyści - rozwiązywali krzyżówki i malowali elementy flory i fauny. Turyści, pod czujnym okiem Agnieszki Podbielskiej, sprawdzali swoją sprawność fizyczną przed wyprawami terenowymi.  Turniej przyrodniczy „Mazurska przyroda, mazurska przygoda” został przygotowany  wspólnie z Nadleśnictwem Gołdap.  W tym samym czasie na boisku odbywał się mecz piłki nożnej z udziałem drużyn uczniów z Pogorzeli i SP2 z Gołdapi, sędziowany przez Roberta Lewickiego. Nagrody i materiały do turnieju zostały dofinansowane przez Nadleśnictwo Gołdap, Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej oraz Radę Rodziców.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości.

Małgorzata Wojciechowska-Gutowska