Dzień Ziemi w Grabowie

W piątek, 27 kwietnia, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie obchodzili Dzień Ziemi.

Zajęcia odbywały się w dwóch grupach. Klasy gimnazjalne oraz kl. VII szkoły podstawowej wzięły udział w turnieju piłki siatkowej. Najmłodsi uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z  Agnieszką Iber - reprezentującą Nadleśnictwo Gołdap, która przybliżyła im temat pracy leśników i zachowań proekologicznych na rzecz naszej planety. Zajęcia okazały się pouczające, a uczniowie aktywnie brali w nich udział. Zatem za lekcję przyrody i upominki serdecznie dziękujemy!

Następnie uczniowie wspólnie z wychowawcami zajęli się sprzątaniem terenu wokół szkoły oraz zadbali o porządek na chodnikach przy głównej drodze. Starsi uczniowie (z klas VI i VII) wybrali się w dłuższą trasę i odwiedzili miejsce ważne dla naszej szkoły, czyli kamień upamiętniający Marcina Giersza, o który nasi uczniowie dbają już od kliku lat. Tam również zajęli się pracami porządkowymi. Warto pamiętać o takich miejscach!

Po ciężkiej pracy natomiast uczniowie spędzali czas w przyjemny sposób, rysując czy grając w różne gry z wychowawcami. To miłe zakończenie pracowitego dnia.

Brygida Mościńska