Boćwinka programuje przyszłość

Szkoła Podstawowa w Boćwince jako jedyna w powiecie gołdapskim realizuje ogólnopolski projekt „Zaprogramuj przyszłość”, który uzyskał dofinansowanie z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.
 
W ramach projektu nauczyciele z 230 szkół w Polsce przygotowywali się do prowadzenia lekcji z programowania i wykorzystania umiejętności cyfrowych w praktyce. Każda placówka otrzymała zestawy do prowadzenia atrakcyjnych zajęć z nowych technologii, m.in. roboty, matę edukacyjną oraz tablety. Część zajęć nauczyciele przeprowadzą w formie „offline”, następne będą z wykorzystaniem robotów i komputerów. Celem zajęć skierowanych do uczniów klas 1-3 jest rozwijanie kompetencji cyfrowych oraz nauka programowania. W Boćwince zajęcia prowadzone są przez Annę Stasińską, Edytę Golińską i Olgę Artemiuk.
 
W poniedziałek, 22 stycznia, w pierwszym dniu ferii uczniowie klas I – III, wzięli udział w projekcie, uczestnicząc w „Nocy kodowania.” Do szkoły zawitali w południe, a pożegnali się z nią następnego dnia rano. Przygotowane dla dzieci zabawy na śniegu były ciekawe i urozmaicone. Trudnym zadaniem było odkodowanie tekstu jak zrobić bałwana. Największe emocje wzbudziły podchody, których celem było odnalezienie ukrytej w szkole skrzyni skarbów. Dzieci pracowały z zaangażowaniem, a zarazem świetnie się bawiły. Nad całością czuwały wychowawczynie klas i trenerka pani Ewa Szczęsna – Wasilewska. Wieczór był pełen wrażeń, po zakodowanej kolacji, wszyscy z chęcią ułożyli się do ogląda