Dzień Bezpiecznego Internetu w SP 5

W środę, 7 lutego, uczniowie klasy Ia i IIIa Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi zostali zaproszeni przez Bibliotekę Publiczną na spotkanie z pracownikiem Komendy Powiatowej Policji, Panią Martą Andruczyk. Zajęcia związane były z przypadającym 6 lutego Dniem Bezpiecznego Internetu i dotyczyły bezpieczeństwa w sieci. W tym roku dzień ten obchodzony jest pod hasłem "Tworzymy kulturę szacunku w sieci".

Szacunek to wartość, której brak skutkuje niepokojącymi zjawiskami, takimi jak cyberprzemoc, hejt, seksting i ksenofobia. Pani policjantka zapoznała naszych uczniów z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu. Przedstawiła zagrożenia, jakie czyhają w Internecie, szczególnie na dzieci i młodzież. Dowiedzieliśmy się, że każdy człowiek, nawet dziecko musi ponieść konsekwencje dokuczania innym w sieci, i że dopiero po ukończeniu trzynastego roku życia można założyć konto na Facebooku.

Chcielibyśmy bardzo podziękować za to spotkanie jego organizatorom i uświadomienie młodszych, że w sieci nigdy nie jesteśmy anonimowi. Wszyscy powinniśmy korzystać z Internetu z rozwagą.

Barbara Hornostaj

Wioletta Pietrołaj

Wychowawczynie klasy Ia i IIIa