Mecz III ligi piłki recznej Gołdap - Olecko

W niedzielę, 4 lutego rozpoczęła się runda rewanżowa Podlaskiej III ligi piłki ręcznej. Gołdapscy Jaćwingowie zmierzyli się na własnym parkiecie z drużyną MLKS Czarni Olecko - relacja nadesłana przez klub.

Mecz rozpoczął się bardzo niefortunnie dla drużyny gospodarzy, Czarni prowadzili nawet czterema bramkami, a Jaćwingowie nie potrafili znaleźć sposobu by wyrównać wynik. W bramce Olecka doskonale spisywał się bramkarz Kamil Sosnowski. Pierwsza połowa zakończyła się dwupunktową przewagą gości (13-11).

Druga część meczu to diametralna zmiana gry gospodarzy, którzy po przerwie wrócili na parkiet w pełni skoncentrowani i zmotywowani do walki przez trenera Andrzeja Sztuka. Dopingowani przez trybuny pełne kibiców zdecydowanie dominowali na boisku. Mimo, iż w 40 minucie meczu najskuteczniejszy zawodnik i kapitan drużyny w tym spotkaniu Tomasz Szyszkowski doznał poważnej kontuzji kolana, która wykluczyła go z dalszej gry w tym sezonie,  drużyna grała jak natchniona. Zawodnicy dali z siebie wszystko, popis genialnych interwencji w bramce zaprezentował Bartłomiej Gryniewicz. Pozwoliło to na uzyskanie aż 7 bramkowej przewagi i w konsekwencji na wygranie spotkania 31-24.

Za dwa tygodnie (17 lutego godz. 18.30) drużyna Jaćwingów podejmie u siebie zespół SPR Nowe Piekuty, lidera III ligi. Zapraszamy wszystkich do kibicowania naszym „Jaćkom”. Udziałowi gołdapskiej drużyny w rozgrywkach Trzeciej Ligi Piłki Ręcznej patronuje Burmistrz Gołdapi Tomasz Luto.