Budżet Obywatelski - głosowanie

Głosowanie zostało zakończone. Wyniki głosowania.

 

 

 

 

 

Pamiętaj by aktywować swój głos!

W związku ze zgłaszanymi problemami dotyczącymi procedury głosowania w Budżecie Obywatelskim przypominamy, że do poprawnego oddania elektronicznego głosu niezbędne jest wypełnienie formularza oraz kliknięcie w link przesłany na podany adres.

Aby oddany głos został uznany za ważny KONIECZNIE trzeba go aktywować klikając w link znajdujący się w mailu przesłanym przez system głosowania. Ta wiadomość, w zależności od ustawień skrzynki pocztowej może trafić np. do folderu gromadzącego spam, informacje niechciane, oferty handlowe, newslettery itp. Należy ją odszukać ręcznie. Nadawcą wiadomości jest system Formularze.org. Tytuł mailaz linkiem aktywacyjnym to Gmina Gołdap - weryfikacja adresu email.

Informujemy, że od dziś wszystkie przesłane linki są ponownie aktywne. Ich ważność wygaśnie z chwilą zamknięcia głosowania. Usunęliśmy limit 48 godzin, po którym link wygasał. Dlatego każdy, kto nie potwierdził oddanego głosu poprzez uruchomienie linku, MOŻE i POWINIEN to zrobić.

Jeżeli nie jest to możliwe, bo np. wiadomość z linkiem aktywacyjnym została trwale usunięta, prosimy o oddanie głosu w formie tradycyjnej w Punkcie Obsługi Mieszkańca.

 

Głosowanie tradycyjne

Alternatywną formą głosowania jest wypełnienie w Punkcie Obsługi Mieszkańca tradycyjnej karty do głosowania. Można to zrobić jedynie osobiście w godzinach otwarcia Urzędu Miejskiego w Gołdapi.

Karta do głosowania

 

Poniżej publikujemy krótkie opisy wniosków złożonych do Budżetu Obywatelskiego Gminy Gołdap na rok 2018. Głosowanie (w formie elektronicznej i tradycyjnej) potrwa od 1 do 9 lutego. Głosując można poprzeć jeden projekt z listy wiejskiej i jeden projekt z listy miejskiej. Numery zostały nadane wnioskom zgodnie z datą wpływu.

ZESTAWIENIE WNIOSKÓW NA BUDŻET OBYWATELSKI GMINY GOŁDAP NA ROK 2018, Z KRÓTKIM OPISEM – TEREN WIEJSKI

1. Siłownie zewnętrzne we wsiach: Skocze, Kozaki, Górne, Galwiecie

Wnioskodawca: Maciek Kordjak

Opis: Zamontowanie na terenie wsi: Skocze, Kozaki, Górne, Galwiecie elementów siłowni zewnętrznych, czyli urządzeń do ćwiczeń. Pozwolą one samodzielnie dbać o zdrowie i kondycję na świeżym powietrzu oraz wzmocnią więzi towarzyskie. Koszt:  49 500 zł.

2. Ścieżka pieszo-rowerowa na szlaku Green Velo

Wnioskodawca: Grzegorz Olszewski

Opis: Wykonanie asfaltowej ścieżki pieszo-rowerowej o długości 270 metrów we wsi Botkuny łączącej fragmenty szlaku rowerowego Green Velo. Powstanie ścieżki przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, rowerzystów i innych uczestników ruchu. Koszt:   49 495 zł.

3. Stworzenie zaplecza sanitarno-gospodarczego w pobliżu boiska i placu zabaw w Kośmidrach

Wnioskodawca:  Adam Mikielski  
Opis: Remont i adaptacja części budynku gminnego znajdującego się w pobliżu boiska i placu zabaw dla dzieci. Zapewni on niezbędne zaplecze sanitarno-gospodarcze.   Będą z niego korzystać dzieci i młodzież oraz dorośli w trakcie spotkań integracyjnych. Koszt:  49 498,87 zł.

ZESTAWIENIE WNIOSKÓW NA BUDŻET OBYWATELSKI GMINY GOŁDAP NA ROK 2018, Z KRÓTKIM OPISEM – TEREN MIEJSKI

1. Powrót minibusa na gołdapskie trasy

Wnioskodawca: Piotr Wasilewski

Opis: Zakup dwóch elektrycznych autobusów (minimum 14-osobowych) do przewozu osób na trasie lokalnych atrakcji turystycznych – Centrum miasta – jezioro Gołdap – Promenada Zdrojowa. Koszt: 100 000 zł.

2. Defibrylator – Ratujmy serce!  

Wnioskodawca: Jan Steć  

Opis: Zakup i umieszczenie w dużych skupiskach ludzi na terenie naszego miasta trzech nowoczesnych, automatycznych defibrylatorów AED – urządzeń do ratowania zdrowia i życia, dających możliwość udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przez każdego z nas. Koszt:  19 090 zł.

3. Wybieg dla psów – psi park

Wnioskodawca: Paulina Słomczyńska

Opis: Budowa wybiegu dla psów o powierzchni 450 m2 wyposażonego w 15 urządzeń i ogrodzonego na wysokość 1,5 m na terenie pomiędzy ul. Różaną, a ścieżką rowerową. Będzie to miejsce przyjazne dla czworonogów i ich właścicieli.  Koszt: 92 412,36 zł.

4. Bezpieczny chodnik ze ścieżką rowerową przy obwodnicy

Wnioskodawca: Michał Podciborski  

Opis: Wykonanie chodnika oraz ścieżki rowerowej o długości 111 m łączących ciągi pieszo-rowerowe oraz zamontowanie 5 latarni zapewniających oświetlenie przy ul. Wojska Polskiego  i ul. Konstytucji 3 Maja. Inwestycja zwiększy komfort i bezpieczeństwo mieszkańców i turystów. Koszt:  100 500 zł.

5. Lekarze specjaliści dla Gołdapian

Wnioskodawca: Andrzej Tobolski

Opis: Realizacja przyjazdów lekarzy specjalistów do Gołdapi: alergologa, pulmonologa, dermatologa, reumatologa, laryngologa, okulisty. Lekarze specjaliści będą bezpłatnie dokonywać oceny stanu zdrowia i ewentualnie kierować na pogłębione badania. Lekarze zrealizują w sumie 27 wizyt. Koszt:  100 500 zł.

6. Gołdapskie Centrum Edukacyjno-Terapeutyczne

Wnioskodawca:  Andrzej Życzkowski.

Opis:  Miejsce, w którym dzieci i młodzież (również z Autyzmem i Zespołem Aspergera) mogą uzyskać bezpłatne wsparcie specjalistów i terapeutów: w odrabianiu lekcji, funkcjonowaniu społecznym, trudnościach emocjonalnych, relacjach dziecko-rodzic. Pomoc uzyskają również rodzice i nauczyciele. Koszt:  100 500 zł.

7. Zumba jako zdrowy styl życia dla dzieci i dorosłych

Wnioskodawca: Aneta Adamczewska

Opis: Zumba to połączenie elementów tańca latynoamerykańskiego i ćwiczeń. Projekt przewiduje prowadzenie zajęć Zumby w dwóch grupach (dla dzieci i dorosłych) przez okres dziewięciu miesięcy. Będą to wspólne, bezpłatne treningi oraz spotkania z dietetykiem. Koszt: 14 040 zł.

8. Plac Zabaw „Hasanka” w parku przy ulicy Wojska Polskiego

Wnioskodawca: Zbigniew Makarewicz

Opis: Stworzenie placu zabaw dla dzieci jako forma zachęty do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Atrakcyjny i bezpieczny plac zabaw powstanie dzięki zainstalowaniu  wyposażenia (zabawek) i urządzeń małej architektury. Lokalizacja: Park przy ul. Wojska Polskiego.  Koszt: 100 500 zł.

Poniżej skany wniosków złożych do Budżetu Obywatelskiego Gminy Gołdap na rok 2018.