Prezenty z z Miasta bez Elektorśmieci

Prezenty z Miasta bez Elektrośmieci. Przyjaciele Przyrody z Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi informują - relacja Aliny Oleszczuk.

Ważnym elementem programu "Moje miasto bez elektrośmieci" jest  zaktywizowanie mieszkańców  do pozbywania się elektrośmieci w punktach zbierania" elektrogratów"

Takim właśnie punktem zbiórki  jest  Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi .


W ramach realizowanego programu prowadzone są aktywniezbiórki elektrośmieci. Wszystkie zebrane przedmioty są bezpłatnie odbierane przez ElektroEko i przekazywane do przetworzenia.Za zebrane elektrośmieci szkoła otrzymuje kupony odpowiadające rodzajowi oddanych odpadów i odpowiednią ilością punktu, jaka za nie przysługuje. Następnie zebrane punkty wymieniane są przez naszą szkołę  na pomoce dydaktyczne z „Katalogu pomocy dydaktycznych” Fundatorem pomocy dydaktycznych jest ElektroEko,

Ostatnio wymieniliśmy właśnie zebrane punkty na kupony, a te na pomoce .Przyjechały do nas pufy, pufki, materace, które umieściliśmy w salach aktywnych zbieraczy ZSEE.

Dwie pufy XXL otrzymała świetlica szkolna. Cztery pufy XXL otrzymali najmłodsi z SP2 Gołdap-oddziały przedszkolne i klasa pierwsza. Dwie małe pufy i materac powędrowały na "przystanek przedwyjazdowy" - korytarz szkolny(parter)