W oczekiwaniu na Mikołaja z Miasta bez Elektrośmieci

Przyjaciele Przyrody z Dwójki informuj - relacja Aliny Oleszczuk


Rewelacyjnie rozwija się nasza akcja "Gołdap Miastem bez Elektrośmieci". Ponownie  w tym roku szkolnym zapakowano ZSEE ogromny samochód, który przyjechał do SP2 w Gołdapi z Miasta bez Elektorśmieci.
Ponad 60 dużych elektroodpadów takich jak pralki, chłodziarki, kuchenki, zamrażarki, odbiorniki telewizyjne. Mnóstwo bo ponad 70 elektrogratów o mniejszych gabarytach  takich jak: drukarki, procesory, kserokopiarki  oraz trzy ogromne pudła drobiazgów  (żelazek, frytkownic, lokówek, zegarów ,lamp świetlówek itp.)
Program Miasto bez elektrośmieci realizowany od kilku lat nadal budzi wielkie zainteresowanie. Do szkolnej ekodrużyny przy SP2 Gołdap stale dołączają nowi Przyjaciele Przyrody ze środowiska szkolnego, przedszkolnego jak również osoby indywidualne oraz zakłady pracy.

Poniżej fotoreportaż z naszych działań.  Zdjęcia z ZSEE i członków Ekodrużyny i ogromna ciuchcia z wagonami wyklejonymi z kuponów, które otrzymujemy jako szkoła. Niebawem kolejne kupony z Funduszu Oświatowego  zamienią się  w następne pufy-siedziska. Uwielbiamy na nich odpoczywać ponadto ocieplają nasza szkołę i  jest tak  domowo i wesoło.Pewnie przyjadą już niedługo, ale  o tym oczywiście zadecyduje  Mikołaj z Miasta bez elektrośmieci. Z pewnością dotrze do nas 6 grudnia. Miejmy nadzieję ,że renifer Rudolf nie pomyli kierunków.