Tydzień biblioteki w SP w Grabowie

Książki Mają Moc!!!

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, a czytanie w tym miesiącu wychodzi na plan pierwszy!

Do obchodów przyłączyła się również Biblioteka Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie. I dlatego właśnie obchodziliśmy Tydzień Biblioteki Szkolnej. W dniach 23 – 27 października 2017r. uczniowie mogli przekonać się, że książka i biblioteka to nie tylko szkolny obowiązek, ale przede wszystkim wielka przyjemność i wspaniała przygoda.
W ramach różnych spotkań bibliotecznych uczniowie mogli wykazać się umiejętnością pracy ze słownikami i encyklopediami, rozwiązując różne łamigłówki. Po zajęciach praktycznych uczestnicy obchodów wykazali się talentem plastycznym i dużą pomysłowością, wykonując plakaty promujące samo czytanie i bibliotekę. Uczniowie klasy I szkoły podstawowej chętnie wysłuchali fragmentu opowieści o znanym z kreskówki psie – Reksiu. Przekonali się tym samym, że bohaterowie filmów animowanych i ich przygody mogą być inspiracją do napisania książki. Tworząc ilustrację pochwalili się swoją dużą wyobraźnią i pomysłowością oraz talentem.

Wspólne spotkania w bibliotece szkolnej oraz wytężona praca nad plakatami promującymi czytanie i bibliotekę udowodniły, że wszyscy lubimy czytać i chętnie zaglądamy do tego miejsca!