Uczniowie SP5 obchodzili 99 rocznicę odzyskania niepodległości

Odzyskanie niepodległości i zjednoczenie ziem trzech zaborów po przeszło 120 latach niewoli jest bez wątpienia najważniejszym wydarzeniem w dziejach Polski XX wieku. Data 11 listopada skłania nas do przypomnienia losów Ojczyzny.
W środę, 9  listopada w  Szkole Podstawowej nr 5 odbyła się akademia z okazji Święta  Niepodległości.  Program artystyczny przy pomocy uczennic z klasy 3d (gimnazjum)  przygotowali uczniowie z klasy IVa szkoły podstawowej. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Scenariusz montażu słowno - muzycznego przedstawiał treści historyczne i obejmował również pieśni patriotyczne (śpiewane przez Kubę Pawłowskiego z kasy 3g gimnazjum)  i wiersze.
Młodzi aktorzy w przystępny sposób przybliżyli kolegom okoliczności odzyskania przez Polskę Niepodległości. Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.
Korzystając z obecności dużej liczby młodzieży i dzieci, po przedstawieniu koordynatorzy projektu „ Narkotyki zakłócają rytm nauki i muzyki” podsumowali konkurs plastyczny „Życie wolne od nałogów” wręczając nagrody iwyróżnienia.

 
Wioletta Werner- Wysocka
Patrycja Magielnicka