Wspierajmy Boćwinkę!

Wspólnie możemy utworzyć Pracownię Orange w Szkole Podstawowej w Boćwince. Trwa głosowanie, którego zwycięzcy  otrzymają komputery, konsolę do gier, telewizor LCD meble
i finansowanie dostępu do  Internetu. Organizatorem plebiscytu jest Fundacja Orange.

Uczniowie z wspierającymi ich nauczycielami i rodzicami dzielnie walczą o każdy głos. W poniedziałek, 9 października odwiedzili w tym celu Urząd Miejski w Gołdapi. Burmistrz Gołdapi Tomasz Luto pogratulował im zaangażowania i dotychczasowego wyniku oraz zapowiedział, że wesprze ich starania.

- To bardzo ważne by nowoczesną pracownię komputerową stworzyć właśnie w znajdującej się na peryferiach Szkole Podstawowej w Boćwince prowadzonej przez Fundację Rozwoju Regionu Gołdap. – wyjaśnia  prezes FRRG, Piotr Wasilewski. – Ogromny trud nauczycieli, uczniów i ich rodziców powinien zostać nagrodzony. Działania rozpoczęte przez dyrekcję szkoły, radnego Stanisława Wójtowicza oraz panią sołtys Moniki Wałejko są bardzo szerokie. Wykorzystujemy możliwości internetu, odwiedzamy gołdapskie szkoły, instytucje i urzędy, rozdajemy gadżety. No i oczywiście głosujemy. Pomóżcie nam! Mam ogromną nadzieję, że wygramy ten plebiscyt, a w Boćwince powstanie nie tylko pracownia komputerowa, ale i świetlica. Liczę na pomoc Burmistrza Gołdapi Tomasza Luto oraz wrażliwych na problemy wsi radnych.

Na tydzień przed końcem głosowania Boćwinka znajduje się na 3 miejscu klasyfikacji ogólnokrajowej! W województwie warmińsko-mazurskim objęła fotel lidera i zachowuje sporą przewagę. Sytuacja jest jednak bardzo dynamiczna. Nagrody trafią do 25 finalistów konkursu. Jednakże, organizatorzy zastrzegli, że w każdym z województw musi powstać co najmniej jedna pracownia.

Aby wesprzeć starania uczniów Szkoły Podstawowej w Boćwince należy codziennie oddać  głos na stronie www.pracownieorange.wp.pl. Można to zrobić za pomocą profilu Facebook lub konta e-mail. Głosować można do 20 października.