Seniorzy celebrowali swe święto

W ubiegły czwartek, 5 października, w Urzędzie Miejskim gołdapscy seniorzy świętowali Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Jako pierwszy życzenia złożył im gospodarz – Burmistrz Gołdapi Tomasz Luto.


W spotkaniu uczestniczyły przedstawicielki i przedstawiciele Klubu Wrzos i Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Uroczystość rozpoczęła się od życzeń kierowanych do wszystkich seniorów oraz indywidualnie do porucznika Mieczysława Sztabińskiego obchodzącego tego dnia 94. urodziny.  Nie zabrakło kwiatów oraz poczęstunku.
- Cieszę się, że mogę dziś Państwa gościć – zwrócił się do zebranych Burmistrz Gołdapi Tomasz Luto. - Chciałbym wysłuchać Państwa opinii i poznać oczekiwania. Staramy się wychodzić im naprzeciw. Gołdap dynamicznie się rozwija, jak jeszcze nigdy. Rozpoczynamy kolejne inwestycje. Przebudowujemy ulicę za ulicą. Dbamy by były one dostosowane do Waszych potrzeb. Chcemy stosować rozwiązania przemyślane, sprawdzone i odporne na działania czasu. Takie właśnie będą np.  właśnie powstające chodniki wokół Placu Zwycięstwa.
Seniorzy mogli poznać przygotowaną dla nich ofertę  Biblioteki Publicznej, Ośrodka Sportu i Rekreacji, Domu Kultury oraz Ośrodka Pomocy Społecznej. Następnie mikrofon trafił do publiczności. Z sali padały pytania o stan powiatowych dróg i chodników oraz o ograniczoną cenowo dostępność najciekawszych propozycji kulturalnych. Burmistrz Gołdapi każde z tych pytań traktował z dużą powagą i udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Spotkanie zakończył mini-wykład omawiający role instytucji rządowych i samorządowych stojących w Polsce na straży praw obywatelskich.