Figle-migle w lesie Kumiecie

Bawić się można na różne sposoby. Trzeba aktywnie i atrakcyjnie spędzać wolny czas; nie można zmarnować ani jednej chwili wakacji. W dniu 15 sierpnia 2017r. przy wiatach edukacyjnych w lesie Kumiecie, pobawić mógł się każdy, bez względu na wiek. Poszła więc w ruch chusta animacyjna i lina, a na polance zaroiło się od kolorowych baniek. Na tle naturalnych zieleni i brązów pojawiły się różnobarwne balonowe postaci i wianki. Najodważniejsi „figlarze” mogli pochwalić się kolorowymi malowidłami na rękach. Uczestnicy zabaw z dużym zaangażowaniem rywalizowali ze sobą pokonując leśny tor sprawnościowy, rzucając do celu, czy  biegnąc na deskach. Swoją pracę plastyczną w ramach konkursu pt. „Moja najlepsza zabawa, nie komputer i nie telewizja”  wykonywali w skupieniu. Laureaci otrzymali dyplomy i drobne nagrody, a wszyscy uczestnicy – słodycze. W międzyczasie każdy mógł posilić się upieczoną na ognisku kiełbaską. W przeprowadzeniu zabaw animacyjnych, konkursu i rywalizacji sportowych pomagały harcerki: Aga, Weronika, Ada, Martyna, Wiktoria, Julia.
Zabawy animacyjne i ognisko przygotowało Stowarzyszenie „Emerytowanych policjantów” w Gołdapi w ramach projektu „Figle-migle”.
Dziękujemy Nadleśnictwu Gołdap za udostępnienie, na nasze działania, miejsca przy wiatach edukacyjnych.

Małgorzata Wojciechowska-Gutowska

Projekt „Figle-migle” realizowany jest ze środków  Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny, Gminy Gołdap i Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.