Gołdapscy gimnazjaliści organizują DDS w Sieci

Od wczesnej jesieni grupa projektowa pod kierunkiem Anety Wojnar-Konopki przygotowywała się do kolejnych edycji lubianej w gołdapskim gimnazjum akcji Dzień Dobrego Słowa. Wprowadzona przed trzema laty do kalendarza impreza cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem gimnazjalistów. 14 marca mieli oni okazję uczestniczyć w przedsięwzięciu, które łączyło promocję właściwego stosunku do słowa zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym, stąd nazwa DDS+DDS w Sieci. W związku z takim rozszerzeniem strefy działania  Zespół ds. Bezpieczeństwa i Uzależnień ogłosił w lutym 2 konkursy (na slogan i pracę literacką) pt. „Mój głos przeciw agresji w Internecie” oraz zainicjował prace nad plakatami o tej tematyce. Wyniki prac wyeksponowano podczas akcji na szkolnym korytarzu. W całym budynku pojawiły się też przygotowane przez młodzież hasła dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa w sieci i stosunku do innych użytkowników, ze szczególnym uwzględnieniem hejtu. Ich rozpropagowaniem zajęli się realizatorzy projektu, którzy podczas spaceru przez miasto prezentowali  je przechodzącym i przejeżdżającym gołdapianom. Dodatkowo przygotowali również przyjazne liściki z pozytywnym przesłaniem, które wręczali napotkanym mieszkańcom miasta. Oprócz tego w niektórych klasach odbyły się zajęcia przeprowadzone przez gimnazjalistów na podstawie spotkania z informatykiem KPP w Gołdapi a dotyczące bezpieczeństwa cyfrowego. Poza nowościami nie zabrakło podczas długiej przerwy tradycyjnych punktów akcji takich jak:

- Skrzynka Dobrych Słów (pozwalająca na przekazanie innym uczniom i nauczycielom podziękowań czy miłych zapewnień),
- Galeria Wdzięczności,
- Vademecum  Użytkownika (Dobrego) Słowa,
- wydzieranki „Podaj dalej” (zawierające motywujące myśli i podnoszące na duchu przesłania, które mogły być zatrzymane lub wręczone komuś innemu), a także
- Muza Natchniuza (czyli przerwa w gronie uczniów i nauczycieli spędzona na śpiewaniu polskich piosenek o optymistycznym wydźwięku).

Dzień Dobrego Słowa to inicjatywa, która ma pomóc czynić świat lepszym, piękniejszym, szczęśliwszym. Liczymy, ze dzięki naszym działaniom taki właśnie będzie.