Dni Gołdapi 2013 za nami

Nowy Jork 2004 w tryptykach fotograficznych Janiny Osewskiej, to wystawa rozpoczynająca tegoroczne obchody Dni Gołdapi. Otwarcie miało miejsce 19 lipca w Muzeum Regionalnym, które wraz z Biblioteką Publiczną było jej organizatorem.
 
Janina Osewska mieszka w Augustowie i jak powiedział Mirosław Słapik dyrektor biblioteki podczas otwarcia: jest to osoba i ciekawa i zaskakująca.
 
Jest pedagogiem, poetką, regionoznawcą, animatorką życia literackiego oraz zajmuje się fotografią, czego wynikiem jest  dzisiejsza wystawa, która powstała dzięki jednemu z projektów fotograficznych realizowanych przez autorkę nie tylko w Nowym Jorku, ale również w Syrii i Libanie.
 
Podczas wystawy można było także nabyć album fotograficzny jej autorstwa „Okruchy”
 
Drugi dzień obchodów Dni Gołdapi rozpoczął się Turniejem Piłki Ręcznej na hali OSiR w Kompleksie Rekreacyjno-Sportowym, którego otwarcia dokonał Marek Kuskowski dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji.
 
W turnieju wzięły udział cztery drużyny: Rutka, Jaćwingowie, Rutka II i Oldboys.
 
Natomiast na Targowicy Miejskiej Biblioteka Publiczna zorganizowała zabawy dla dzieci, było to cieszące się ogromnym zainteresowaniem malowanie twarzy, karaoke i różnego rodzaju gry i konkursy, m.in.: jedzenia jabłka, jogurtu, z miejsca na miejsce przekładanie pestek.
 
A od godziny 18.00, przed gołdapską publicznością i przybyłymi gośćmi wystąpił zespół DRIFT a następnie FOCUS. Na koniec odbyła się dyskoteka pod gwiazdami.
 
Tegoroczne Dni Gołdapi, zakończyły się 21 lipca na Targowicy Miejskiej, najpierw koncertami zespołów SKIBOB, FREAKIN RUDEBOYS.Następnie, licznie przybyłą, gołdapską publiczność zabawiała Malwina Kusior, a gwiazdą wieczoru był zespół AFROMENTAL.
 
Przed koncertami odbył się na stadionie OSiR letni Turniej Piłki Nożnej pamięci Mirka Orłowskiego a na placu Zwycięstwa miały miejsce zawody siłaczy.
 
Całą imprezę na Targowicy Miejskiej poprowadził wszystkim dobrze znany Szymon Kozicz. A organizatorami Dni Gołdapi byli:Dom Kultury w Gołdapi, Biblioteka Publiczna w GołdapiiOśrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Więcej zdjęć na www.zbliska.goldap.pl