Szkoły

Uroczyście i z powagą mówimy: PAMIĘTAMY!

Uroczyście i z powagą mówimy: PAMIĘTAMY!

17 września społeczność Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki  w Grabowie uczciła pamięć naszych przodków poległych w czasie II wojny światowej. Apel pod kierunkiem historyka, pana Jacka Brezgieła, poświęcony był ważnym dla Polaków wydarzeniom.  Uc

Warto segregować śmieci

Warto segregować śmieci

Dzieci z "dwójki" widzą jak segregować śmieci - konkurs Gminy Gołdap rozstrzygnięty w wakacje. Trudno było wybrać takie prace, które obejmowały ekologiczne tematy związane z segregacją odpadów, odzyskiwaniem surowców wtórnych i zmianami klima

Obóz harcerski w Kotlinie Kłodzkiej

Obóz harcerski w Kotlinie Kłodzkiej

Nie był to typowy wakacyjny obóz, jakie pamiętają najstarsi harcerze z 2 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Aves”. Zlokalizowany na drugim krańcu Polski, na Ziemi Kłodzkiej, przy granicy z Czechami, umożliwił  poznawanie wielu ciekawych miejsc, zwiedzanie, odbywanie

Wieczór Bibliotek w Szkole w Pogorzeli

Wieczór Bibliotek w Szkole w Pogorzeli

Na początku czerwca po lekcjach zorganizowaliśmy w Szkole Podstawowej w Pogorzeli akcję w ramach Nocy Bibliotek 2018. Nasze działania objęły popołudnie i wieczór, zakończyły się o godzinie 22:00.

"Gołdap dawniej i dziś" w SP 3

W Szkole Podstawowej nr 3 zorganizowana została wystawa zdjęć "Gołdap dawniej i dziś". Dzięki uprzejmości rodziców i nauczycieli, którzy przeszukali archiwa domowe, na ekspozycji znalazły się fotografie przedstawiające miasto sprzed wojny, z czasów PRL oraz zdjęcia współczesne.

Zielona szkoła

Zielona szkoła

W czerwcu uczniowie klasy 3a i 3b ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi wybrali się na Zieloną Szkołą. Dla wielu z nich był to pierwszy wyjazd z noclegiem poza domem. Rano wyruszyli do Ośrodka "Gwarek" pod Giżyckiem.

Pięciolatki z SP3 na zajęciach z kodowania

Pięciolatki z SP3 na zajęciach z kodowania

Dzieci z oddziału przedszkolnego pięciolatki „a” przy SP 3 zostały zaproszone do pracowni komputerowej Biblioteki Publicznej w Gołdapi na zajęcia z kodowania. Zajęcia były dostosowane do wieku i umiejętności grupy. Po krótkim wprowadzeniu, co to jest kodowanie i gdzie stosujemy jego elementy na co dzień, dzieci przeszły do praktyki.

Pięciolatki w bibliotece

Pięciolatki w bibliotece

Przedszkolaki z grupy Pięciolatki „a” przy SP3 pod opieką wychowawczyni gościły w Bibliotece Publicznej w Gołdapi. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z biblioteką oraz jej zbiorami przeznaczonymi dla najmłodszych czytelników. Podczas wycieczki przedszkolaki poznały wybrane pomieszczenia biblioteki – czytelnię i wypożyczalnię oraz ich funkcje.

Rodzinne świętowanie

Rodzinne świętowanie

W piątkowe popołudnie 15 czerwca grupa pięciolatków „a” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi obchodziła Święto Rodziny. Z tej okazji dzieci wspólnie z wychowawczynią przygotowały imprezę w plenerze. Spotkanie odbyło się w lesie Kumiecie.

Jak nie czytam, jak czytam w SP3

Jak nie czytam, jak czytam w SP3

Czerwiec jest miesiącem, w którym wiele szkół w całej Polsce bierze udział w akcji czytelniczej "Jak nie czytam, jak czytam". Do akcji przystąpili uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi

Strefa Kibica w SP 3

Strefa Kibica w SP 3

We wtorek, 19 czerwca, dniu pierwszego meczu Polskiej Reprezentacji Narodowej uczniowie i nauczyciele szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi zorganizowali “Strefę Kibica” na szkolnym placu. Uczestnicy ubrani byli w barwy narodowe oraz wyposażeni w gadżety kibica. Wspólnie ćwiczyli okrzyk zwycięstwa i dopingu na miarę mistrzów świata.

Biwaki czas zacząć

Biwaki czas zacząć

W dniach 15-17 czerwca odbył się biwak klasy 2c gimnazjum ZE Szkoły Podstawowej nr 5 wraz z wychowawczynią Małgorzatą Werra. Wypoczywaliśmy w Kruklankach – w domkach letniskowych nad przepięknym jeziorem. Zabawa była przednia...

Gdy chcesz być zdrowy, mądry i śmiały jedz witaminy i minerały

Gdy chcesz być zdrowy, mądry i śmiały jedz witaminy i minerały

Uczniowie klasy III b pod opieką wychowawcy Mai Zaniewskiej już kolejny rok uczestniczyli w programie edukacyjnym "Zdrowe Nietrudne". Celem programu jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych oraz aktywnego stylu życia. Zgodnie założeniami programu, uczniowie uczestniczyli w ciągu roku szkolnego w warsztatach kulinarnych i zajęciach prozdrowotnych.

Dzień Rodziny w pasiece

Dzień Rodziny w pasiece

W poniedziałek, 11 czerwca, uczniowie klasy IIIa ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich wraz z rodzicami i wychowawczynią udali się do Gospodarstwa Pasiecznego Wiosna w Górnym, aby wspólnie świętować Dni Rodziny.

Zabawa z programowaniem

Zabawa z programowaniem

W piątek, 15 czerwca, w pracowni komputerowej Biblioteki Publicznej w Gołdapi uczniowie klasy 2 Szkoły Podstawowej nr 3 szkolili się z programowania. Zajęcia były dostosowane do wieku i umiejętności grupy. Po krótkim wprowadzeniu, co to jest programowanie i gdzie stosujemy na co dzień, dzieci przeszły do praktyki.

Bądź bezpieczny w wakacje

Bądź bezpieczny w wakacje

Niedługo rozpoczną się wakacje. Jeżeli zadbamy o swoje bezpieczeństwo, to na pewno będą udane! Najważniejsze zasady bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji oraz zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym stały się tematem apelu, który odbył się we wtorek, 12 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej im. M. Kajki w Grabowie.

Wyprawa do miasta Kopernika

Wyprawa do miasta Kopernika

W dniach 4 – 7 czerwca klasy III b i IV b ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi wraz z grupą mam poznawały Toruń. Pierwszego dnia, w poniedziałek byliśmy w Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa oraz podziwialiśmy miasto z pokładu statku w czasie rejsu po Wiśle.

Akcja czytelnicza w Pogorzeli

Akcja czytelnicza w Pogorzeli

Szkoła Podstawowa w Pogorzeli po raz trzeci brała udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam jak czytam”. Akcja jest całkowicie niekomercyjna i apolityczna. Nie ma żadnych politycznych patronów ani przepływów finansowych.To zabawa w słusznej sprawie.

Piątoklasiści z SP 3 zwiedzają Warszawę

Piątoklasiści z SP 3 zwiedzają Warszawę

W dniach 07-08 czerwca klasy 5a i 5b wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do stolicy. Warszawa zachwycała swoim pięknem, bogactwem zabytków i urokiem Starego Miasta. Uczniowie zwiedzali Pałac w Wilanowie, Zamek Królewski, starówkę oraz zoo

Wiewiórka w Obiektywie

Wiewiórka w Obiektywie

Organizatorem i pomysłodawcą konkursu "Wiewiórka w Obiektywie" było Przedszkole nr 14 „Muzyczna Kraina” w Inowrocławiu, a współorganizatorami konkursu było Nadleśnictwo w Gołdapi i Przedszkole Samorządowe Nr 1. W konkursie brały udział przedszkola realizujące projekt przyrodniczo - społeczny „Chcesz szczęśliwym być kolego, dbaj o zdrowie od małego”.

strony 1 2 3 4 5 6 7