Szkoły

Nocne kodowanie

Nocne kodowanie

Kolejna przygoda z kodowaniem, związana z projektem "Zaprogramuj przyszłość" za nami. Kto by pomyślał, że szkoła może być tak ciekawa aby w niej nocować? Wychowawczynie klasy 1a, 1c i 1d ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi zorganizowały pod hasłem "Nocne kodowanie".

Sukces uczniów gołdapskiej

Sukces uczniów gołdapskiej "Jedynki"

Od lat uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Gołdapi odnoszą sukcesy w prestiżowych konkursach przedmiotowych organizowanych przez Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty. Obecny rok nie jest wyjątkiem. Nasi wychowankowie uzyskali znakomite wyniki - relacja Edyty Olszewskiej

Zwycięzcy Biegów Zwycięstwa ze Szkoły Podstawowej nr 5

Zwycięzcy Biegów Zwycięstwa ze Szkoły Podstawowej nr 5

W niedzielę, 13 maja, odbyły się 42 Biegi Zwycięstwa. Uczniowie gimnazjum z SP5 im. Noblistów Polskich (Piotr Raczyła, Grzegorz Pietrewicz, Jakub Pawłowski i Kacper Zduniewicz) zajęli I miejsce w Biegu sztafetowym, natomiast Maciej Świerzbin z klasy "0A", w swojej kategorii wiekowej zajął IV miejsce

Uczniowie z SP5 z wizytą na Komendzie Policji

Uczniowie z SP5 z wizytą na Komendzie Policji

W piątek, 11 maja, uczniowie klas 0-III Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Gołdapi. Dzieci zostały zaproszone przez Krzysztofa Zarębę.

Zielono i wesoło

Zielono i wesoło

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 z w dniach 24-27 kwietnia wyjechali do hotelu Manor w Olsztynie by wziąć udział tzw. zielonej szkole.

Sukces przedszkolaków z SP5

Sukces przedszkolaków z SP5

Przedszkolaki z grupy 0a ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi wzięły udział konkursie ogłoszonym w ramach akcji przyrodniczo - edukacyjnej "Zapełniamy puste brzuszki - szkolny karmnik". Wyjątkowa aktywność "ptasich pomocników" została nagrodzona - sześciolatki zajęły II miejsce.

Dzień Flagi w SP 3

Dzień Flagi w SP 3

W poniedziałek, 30 kwietnia, w Szkole Podstawowej nr 3 oddziały przedszkolne oraz uczniowie klas I-VII w dość nietypowy sposób uczcili zbliżający się Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Dzień, w którym Polakom towarzyszą refleksje o szczytnych kartach historii Polski - relacja Karoliny Rzędzian.

Dzień optymizmu w Przedszkolu Samorządowym

Dzień optymizmu w Przedszkolu Samorządowym

W poniedziałek, 8 maja8 maja w Przedszkolu Samorządowym Nr 1 obchodziliśmy Dzień Optymizmu. Dzieci obejrzały tego dnia wspólnie krótki film, z którego dowiedziały się czym różni się optymista od pesymisty oraz dlaczego warto patrzeć na życie głównie optymistycznie - relacja Kamila Pluta.

Lech, Czech i Rus w SP 3

Lech, Czech i Rus w SP 3

Pod koniec kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 odbyła się inscenizacja pt. „Lech, Czech i Rus”, przygotowana przez klasę 4b, pod opieką Marzeny Zadrogi i Krystyny Czarniewskiej. Uczniowie, chcąc uczcić zbliżające się święta majowe, przygotowali montaż słowno- muzyczny poświęcony początkom państwa polskiego.

Misja Toruń

Misja Toruń

Pod koniec kwietnia gimnazjaliści ze Szkoły Podstawowej nr 5 uczestniczyli w wycieczce do Torunia. Odwiedzili m.in starówkę, Planetarium i Żywe Muzeum Piernika - relacja Alicji Komorowskiej i Jadwiga Ulewicz.

Rozśpiewana szkoła

Rozśpiewana szkoła

W poniedziałek, 30 kwietnia, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego była „majowo” rozśpiewana. Przed nami piękny miesiąc – maj. Tak piękny jak nasza ojczyzna - relacja Barbary Nierwińskiej i Małgorzaty Marcinkiewicz.

Życie – wartość najwyższa!

Życie – wartość najwyższa!

19 kwietnia 2018r. przypadała 75 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Szkoła Podstawowa nr 2 po raz kolejny włączyła się w akcję społeczno – edukacyjną „Żonkile”. Była ona jednym z elementów cyklu zajęć poświęconych polityce Hitlera na ziemiach polskich - relacja Małgorzaty Marcinkiewicz.

Dzień Ziemi w Grabowie

Dzień Ziemi w Grabowie

W piątek, 27 kwietnia, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie obchodzili Dzień Ziemi. Klasy gimnazjalne oraz kl. VII szkoły podstawowej wzięły udział w turnieju piłki siatkowej. Najmłodsi uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z Agnieszką Iber - reprezentującą Nadleśnictwo Gołdap.

Uczniowie z SP 5 z wizytą u Ducha Gór

Uczniowie z SP 5 z wizytą u Ducha Gór

Przejechaliśmy Polskę po przekątnej - z Gołdapi do Karpacza, w piękne Karkonosze, w których nadal żywy jest Duch Gór, zwany też Liczyrzepą, Karkonoszem, Rzepiórem. Legenda z nim związana i opowiadana z pokolenia na pokolenie spowodowała, że sędziwy starzec…odmłodniał i coraz częściej przedstawia się go w postaci młodego skrzata

Lech, Czech i Rus

Lech, Czech i Rus

W czwartek, 26 kwietnia, w Szkole Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie gościło Studio Teatralne Art-Re z Krakowa, przedstawiając baśń pt. „Lech Czech i Rus”.

Tablet za ulotkę dla SP5

Tablet za ulotkę dla SP5

W czwartek, 26 kwietnia, uczeń kl. III G gimnazjum, Michał Olszewski odebrał cenną nagrodę. Za zajęcie I miejsca w kategorii wiekowej 13 - 17 lat w powiatowym konkursie plastyczno - informatycznym pt. „Moja bezpieczna przygoda z Internetem” otrzymał tablet.

Uczniowie SP im. Michała Kajki  w Grabowie na Dniach Otwartych w 15 Gołdapskim Pułku Przeciwlotniczym

Uczniowie SP im. Michała Kajki w Grabowie na Dniach Otwartych w 15 Gołdapskim Pułku Przeciwlotniczym

W czwartek, 26 kwietnia, z okazji Święta Pułku 2018 r. przedstawiciele wielu szkół, w tym także my – uczniowie Szkoły Podstawowej im. M. Kajki w Grabowie, mogli przyjrzeć się z bliska pracy wojskowych oraz zapoznać się ze sprzętem, którym dysponuje jednostka wojskowa - relacja Brygidy Mościńskiej.

Kodowanie w bibliotece

Kodowanie w bibliotece

W poniedziałek, 23 kwietnia, Bibliotekę Publiczną w Gołdapi odwiedziły sześciolatki ze Szkoły Podstawowej Nr 1 z wychowawczynią Renatą Szułczyńską by wziąć udział w zajęciach "Programowanie bez prądu (#offline)”.

7 Wspaniałych z SP3

7 Wspaniałych z SP3

Aż siedmioro uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi sięgnęło po najwyższe laury w tegorocznej edycji Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

Pogorzel pamięta o powstaniu w getcie

Pogorzel pamięta o powstaniu w getcie

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Pogorzeli od kilku lat biorą udział w projekcie edukacji globalnej, która ma na celu m.in. uświadomienie uczniom problemów związanych z dyskryminacją ludzi.

strony 1 2 3 4 5 6 7