Szkoły

Dzień Św. Patryka w Przedszkolu Samorządowym

Dzień Św. Patryka w Przedszkolu Samorządowym

Grupa 5-latków „B” z Przedszkola Samorządowego Nr 1 obchodziła Dzień Świętego Patryka - irlandzkie święto narodowe i religijne - relacja Anny Paszczyńskiej.

Kiermasz Wielkanocny

Kiermasz Wielkanocny

Zapraszamy wszystkich chętnych !!!!! Samorząd Uczniowski, Szkolne Koło Wolontariatu Rada Rodziców

Dzień Św. Patryka w przedszkolu w Grabowie

Dzień Św. Patryka w przedszkolu w Grabowie

W piątek, 16 marca przedszkolaki z Grabowa uczciły Dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii. W przedszkolu dominował kolor zielony symbolizujący koniczynę i nawiązujący do trawiastego krajobrazu Irlandii - relacja Anny Szermińskiej.

Ta wspaniała atmosfera

Ta wspaniała atmosfera

Wielu Gołdapian wraz ze swoimi pociechami odwiedziło w środę, 14 marca, Szkołę Podstawową nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Okazją do wizyty był "Dzień Otwarty". Prezentacja prac dzieci, unoszące się pod sufitem kolorowe, powitalny napis, klaun witający dzieci, upominki wręczane przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, już na wejściu wprawiały gości w dobry nastrój - relacja Barbary Girtler i Anny Budzińskiej

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Grabowie

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Grabowie

W dniu 1 marca obchodzimy polskie święto państwowe - Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W tym roku w naszej szkole apel upamiętniający wydarzenia związane z tym świętem odbył się nieco później ze względu na wysoką absencję spowodowaną panującą grypą - Brygida Mościńska, SP Grabowo.

Pingwin też ptak...

Pingwin też ptak...

Gołdap mrozi - Alina Oleszczuk i Przyjaciele Przyrody z Ia SP2 informują.

Małe a cieszy

Małe a cieszy

Wystarczą kredki i flamastry, żeby zaprogramować... Ozobota. To robot, który poprzez zabawę wprowadza młodzież w świat algorytmów, robotyki i nowych technologii.

Zbiórka dla Damiana

Zbiórka dla Damiana

W niedzielę, 4 marca, uczniowie z wolontariatu działającego przy Szkole Podstawowej nr 3 zbierali pieniążki na leczenie chorego na rak Damiana. Na zbiórkę wśród parafian z parafii Św. Leona i Bonifacego zgodę wyraził ks. kanonik Czesław Król. Gołdapianie byli bardzo hojni. Uczniowie uzbierali 2500 zł. Dziękujemy, w ich imieniu za serce i szczodrość.

"Komputerowe przygody Dudusia Wesołka"

W środę, 28 lutego, przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Grabowie obejrzeli przedstawienie teatralne pt. "Komputerowe przygody Dudusia Wesołka" w wykonaniu artystów z białostockiego Studia Artystycznego Arena.

"Zapełniamy Puste Brzuszki..."

To już trzecia edycja "Ptasich brzuszków" i "Dwójka" po raz trzeci bierze w niej udział. Tym razem działania objął patronatem Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej - Przyjaciele Przyrody z 1a i Alina Oleszczuk informują.

Smacznie, zdrowo, kolorowo

Smacznie, zdrowo, kolorowo

Na dworze zima trzyma, a Pięciolatki „A” z SP3 w Gołdapi promując zdrowy styl odżywiania postanowiły wspólnie z mamą Ingi Puchalskiej zrobić sok owocowo-warzywny. Dziękujemy pani Iwonie za zakup produktów, przyniesienie sokowirówki i wykonanie soku. Było naprawdę smacznie, zdrowo i kolorowo.

Nabór w Szkole Podstawowej nr 2

Nabór w Szkole Podstawowej nr 2

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi ogłasza nabór dzieci do oddziałów przedszkolnych oraz klas I na rok szkolny 2018/2019. .

Potwór ziejący pianą

Potwór ziejący pianą

Co się stanie, gdy zmieszamy ocet, sodę i płyn do mycia naczyń? Na to pytanie znalazły dziś odpowiedź uczniowie klasy III a SP 2 w Gołdapi.

Trening kreatywności

Trening kreatywności

W gołdapskiej "Dwójce" trwa III edycja zajęć pt. "Treningu kreatywności", które odbywają się w ramach projektu ”Dobry start - lepsze jutro".

Taniec to zdrowie i dobra zabawa!

Taniec to zdrowie i dobra zabawa!

W środę, 27 lutego, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie wzięli udział w ciekawych zajęciach. Była to godzina z zumbą, która zawiera elementy tańca i aerobiku.

„Kosmiczny dzień” w przedszkolu

„Kosmiczny dzień” w przedszkolu

W ubiegłym tygodniu w naszym przedszkolu panowała bardzo kosmiczna atmosfera. Dzieci miały okazję dowiedzieć się co to jest przestrzeń kosmiczna, niebo oraz kto to jest kosmonauta. Wspólnie zastanawialiśmy się też, czy ufoludki naprawdę istnieją i czy mogą do nas przylecieć swoimi statkami kosmicznymi - relacja Anny Szermińskiej

Dzień Otwarty w SP 5

Dzień Otwarty w SP 5

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi 1 marca rozpoczyna zapisy na rok szkolny 2018/2018. W sobotę, 3 marca, odbędzie się Dzień Otwarty prezentujący możliwości rozwoju dzieci i bardzo dobre warunki nauki. Początek wydarzenia godz. 9:00.

W młodym ciele zdrowy duch!

W młodym ciele zdrowy duch!

Dzięki rozwojowi technologii nasze życie staje się prostsze i łatwiejsze. Niestety, ułatwienia sprawiają, że wiele osób do minimum ogranicza swoją aktywność fizyczną. A to bardzo niekorzystnie wpływa na zdrowie. Dlatego przez cały rok 2018 w szkołach podstawowych prowadzone będą zajęcia edukacyjne dotyczące zdrowego stylu życia, zbilansowanej i innych zdrowych nawyków.

Wyróżnienie dla SP5

Wyróżnienie dla SP5

W dniu 8 lutego 2018 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się uroczystość podsumowująca program „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi. odebrała z rąk Krzysztofa Marka Nowackiego - Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty wyróżnienie w konkursie Szkoła Promująca Bezpieczeństwo.

Dzień kota w oddziałach przedszkolnych SP 3

Dzień kota w oddziałach przedszkolnych SP 3

Grupa ,,Rekinków’’ z oddziałów przedszkolnych SP3 w piątek, 16 stycznia, obchodziła nietypowe święto „Dzień kota”. W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół nie tylko wyglądem, ale również zachowaniem.

strony 1 2 3 4 5 6 7