Pozostałe

Pokazują jak smakuje Polska

Pokazują jak smakuje Polska

Strona internetowa www.polskasmakuje.pl i aplikacja mobilna Polska Smakuje gromadzą informacje o regionalnych producentach żywności i oferowanych przez nich produktach oraz miejscach sprzedaży. Podpowiadają konsumentom, jakie produkty spełniają najwyższe standardy jakości i gdzie mogą je kupić.

Spotkanie informacyjne

Spotkanie informacyjne

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne dotyczące Poddziałania 11.2.1 Ułatwienie dostępu do usług zdrowotnych – projekty konkursowe Spotkanie odbędzie 23 lipca 2018 r. w godzinach 10:00 – 13:45 w Olsztynie. Termin zgłoszeń upływa 18 lipca.

Zostań młodzieżowym doradcą Ministra Edukacji Narodowej

Zostań młodzieżowym doradcą Ministra Edukacji Narodowej

Rozpoczął się nabór do Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej. Kandydatury można zgłaszać do 31 lipca. Do Rady kandydować mogą uczniowie szkół znajdujących się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, którzy ukończyli trzynaście lat oraz absolwenci takich szkół, którzy do dnia 31 lipca nie ukończą dwudziestu jeden lat.

Fundusz Stypendialny Fundacji Rozwoju Regionu Gołdap

Fundusz Stypendialny Fundacji Rozwoju Regionu Gołdap

Zostań tegorocznym stypendystą. Jeśli jesteś ambitny, działasz społecznie, udzielasz się w środowisku lokalnym i masz niełatwą sytuację materialną, to w dalszym pogłębianiu wiedzy i rozwijaniu zainteresowań pomoże Ci Fundusz Stypendialny Fundacji Rozwoju Regionu Gołdap.

Informacja o przydatności wody do spożycia

Informacja o przydatności wody do spożycia

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Gołdapi informuje, że na podstawie wyników badań z Laboratorium przy PSSE w Ełku otrzymanych w dniu 05.07.2018 r., próby wody pobrane w dniu 02.07.2018 roku z Ujęć Wody Kowalki, Boćwinka i Pogorzel nie wykazują błędnych wskazań mikrobiologicznych i bakterii coli, co za tym idzie woda jest przydatna do spożycia.

Oferta kolonii KRUS

Oferta kolonii KRUS

Przedstawiamy ofertę kolonii dla dzieci w wieku od 11 do 16 lat, których co najmniej jeden z rodziców jest w pełnym zakresie ubezpieczony w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego lub pobiera rentę lub emeryturę KRUS. Organizatorem wypoczynku jest Caritas Diecezji Ełckiej.

Informacja dotycząca zorganizowania zgromadzenia publicznego

Informacja dotycząca zorganizowania zgromadzenia publicznego

Zgodnie z informacją nadesłaną w dniu 29 czerwca 2018r. przez osobę fizyczną o zamiarze zorganizowania zgromadzenia publicznego, Organ Gminy na informuje, że w dniu 3 lipca 2018 roku na Placu Zwycięstwa w Gołdapi zorganizowane zostanie zgromadzenie publiczne. Zgromadzenie rozpocznie się o godz. 19.00 w pobliżu Pomnika Niepodległości i potrwa około 30 minut.

Harcerski biwak i wędrówki na skraju Puszczy Rominckiej

Harcerski biwak i wędrówki na skraju Puszczy Rominckiej

Zabrali namioty, śpiwory, wodę, prowiant, saperkę, siekierkę… oraz dużo dobrego humoru i wyruszyli do Stańczyk. Tam od 23 do 25 czerwca 2018r. harcerze z 2 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Aves” zorganizowali biwak.

Rajd „Poszukiwaczy smoczej łuski” a sekrety Puszczy Rominckiej

Rajd „Poszukiwaczy smoczej łuski” a sekrety Puszczy Rominckiej

Jak fajnie jest wędrować po Puszczy Rominckiej, gdy cudowną przyrodę dopełniają punkty kontrolne harcerzy, a na nich wróżki, szeptuchy, wojownicy, utopce. Wierzenia dawnych Słowian, historia Puszczy Rominckiej, tradycje ludności żyjącej na tych ziemiach poznawane były w nieszablonowy sposób przez niestrudzonych wędrowców, harcerzy z Gołdapi, Kętrzyna, Olecka, Giżycka, Ełku

Stary dąb „Dworzanin”, szum Błędzianki…

Stary dąb „Dworzanin”, szum Błędzianki…

Puszcza Romincka wymaga od wędrowców dobrej kondycji i przygotowania do wyprawy, jednak w zamian na długo pozostawia w ich umysłach ślad swego piękna. Przekonali się o tym uczniowie i nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr2 w Gołdapi, którzy w dniu 14 czerwca 2018r. podjęli trud wyprawy. Park Podworski w Bludziach Małych zachwycił wędrowców mnogością drzew i krzewów, których nazwy odczytywali oni z tabliczek na ścieżce dendrologicznej.

To był wspaniały rok

To był wspaniały rok

Gołdapski Uniwersytet Trzeciego Wieku zakończył rok akademicki 2017/2018. Minione miesiące były bardzo pracowite, a jednocześnie bogate w wydarzenia.

Design to dobre dla MŚP

Design to dobre dla MŚP

Urząd Marszałkowski zaprasza na spotkanie adresowane do firm meblarskich z sektora MŚP, które chcą nawiązać współpracę z profesjonalnymi projektantami. Jak to zrobić? Wystarczy zgłosić swoją firmę do projektu „Design to dobre dla MŚP".

Zatwierdzono taryfy PWiK

Zatwierdzono taryfy PWiK

Dyrektor Zarządu Gospodarki Wodnej w Białymstoku Państwowego Gospodarstwa Wody Polskie wydał decyzję zatwierdzającą taryfy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp z o.o. ul. Generała Sikorskiego 9a w Gołdapi dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na okres 3 lat.

Spotkanie z rzecznikiem praw osób starszych

Spotkanie z rzecznikiem praw osób starszych

Spotkanie z rzecznikiem praw osób starszych odbędzie się 20 czerwca 2018r. o godzinie 17.00 w Centrum dydaktyczno-szkoleniowym przy ulicy Partyzantów 31 w Gołdapi,

Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł 2018 r.

Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł 2018 r.

Dzięki środkom uzyskanym z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminny Gołdap na rok 2018 Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Gołdapi realizuje kampanię profilaktyczno - edukacyjną pod hasłem: „Zachowaj Trzeźwy Umysł” skierowaną do uczniów i rodziców ze szkół położonych na terenach wiejskich Gminy Gołdap.

PLANETOBUS w Gołdapi

PLANETOBUS w Gołdapi

By poczuć się jak astronom, wystarczy podnieść głowę i spojrzeć w niebo. Jak wyglądają najbardziej znane gwiazdozbiory? Gdzie ich szukać? Czy warto? Jest okazja, by się przekonać! 7 i 8 czerwca na zaproszenie Ośrodka Pomocy Społecznej w Gołdapi oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi. w Gołdapi pojawi się Planetobus!

Sekrety Puszczy Rominckiej

Sekrety Puszczy Rominckiej

Wędrowanie po puszczy nie jest łatwe, ale sprawia wiele satysfakcji. Tylko najwytrwalsi wybrali się w sobotę, 26 maja, aby odkryć tajemnice Puszczy Rominckiej. Podążali dzielnie za Marzanną Konieczny ścieżkami przyrodniczymi „Porosty” oraz „Czworolist”. Wsłuchiwali się w słowa leśnika, przystawali przy tablicach informacyjnych i obserwowali…

997 = 112

997 = 112

Od dnia 6 czerwca na terenie województwa warmińsko-mazurskiego dzwoniąc na numer alarmowy 997 będziemy automatycznie łączeni z Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Wdrażane rozwiązanie ma na celu wyeliminowanie tzw. fałszywych alarmów.

Oferta pracy PWiK

Oferta pracy PWiK

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Gołdapi poszukuje pracownika na stanowisko:elektryk-konserwator.

Odpady to nie śmieci, a surowce

Odpady to nie śmieci, a surowce

Ministerstwo Środowiska przypomina o wprowadzeniu wspólnego systemu segregacji odpadów i przedstawia zalety jego stosowania

strony 1 2 3 4 5 6 7