Kultura

Sukces gołdapskich tancerzy

Sukces gołdapskich tancerzy

W sobotę, 17 marca, odbył się w Morągu XI Regionalny Konkurs Tańca Nowoczesnego o Puchar Burmistrza Morąga. Młodzi artyści z województwa warmińsko-mazurskiego mogli wyrazić siebie w różnych stylach tanecznych: hip hop, taniec współczesny, disco dance, akrobatyka.

II a w bibliotece

II a w bibliotece

W czwartek, 15 marca, dzieci z klasy II a Szkoły Podstawowej Nr 2 w Gołdapi pod opieką wychowawczyni Marzanny Chomiczewskiej gościły w Bibliotece Publicznej w Gołdapi.

Teatr „Duet” – „Rozbójnik Rumcajs”

Teatr „Duet” – „Rozbójnik Rumcajs”

W czwartek, 15 marca, po raz kolejny w Bibliotece Publicznej w Gołdapi gościł teatr „Duet” z Krakowa. Tym razem dzieci obejrzały przedstawienie pt. „Rozbójnik Rumcajs”. Była to opowieść o rodzinie, dla której miłość, życzliwość i wzajemny szacunek są najważniejsze.

O anoreksji w bibliotece

O anoreksji w bibliotece

Anoreksja czyli jadłowstręt psychiczny była tematem zajęć, na które do Biblioteki Publicznej w Gołdapi przybyła młodzież z klasy 3 c gołdapskiego gimnazjum. Uczniowie mieli okazję zobaczyć film, przedstawiający prawdziwą historię kiedyś pięknej dziewczyny, która zatraciła się w pogoni za idealną sylwetką.

Programowanie dla najmłodszych

Programowanie dla najmłodszych

W czwartek, 15 kwietnia, odbyły się kolejne zajęcia z programowania dla najmłodszych. Bibliotekę Publiczną w Gołdapi odwiedzili uczniowie kl. Ia Szkoły Podstawowej Nr 2 w Gołdapi z wychowawczynią Aliną Oleszczuk. Zajęcia te były kontynuacją, więc młodzi programiści wprowadzeni byli już w tematykę kodowania.

Wirtualne spacery

Wirtualne spacery

W czwartek, 15 marca, w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyły się warsztaty z podstaw obsługi komputera dedykowane seniorom. Ich tematem były możliwości jakie daje aplikacja Google Maps. Zajęcia komputerowe organizowane są we współpracy z Gołdapskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku.

Wycieczka do biblioteki

Wycieczka do biblioteki

Uczniowie klasy 0 ze Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi 13 marca 2018 r. odwiedziła Bibliotekę Publiczna w Gołdapi. Dzieci miały okazję obejrzeć nie tylko księgozbiór przeznaczony dla nich, ale również zapoznały się z zasadami wypożyczania książek i jak zostać czytelnikiem. Była to pierwsza wizyta dzieci w bibliotece. Żegnając się z bibliotekarką dzieci zapewniły, że ponownie odwiedzą to bardzo ciekawe miejsce, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć interesujące książki.

Wieczór pasyjny

Wieczór pasyjny

Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza na spotkanie z poezją i pieśnią wielkopostną dnia 22.03.2018 r. o godz. 17:00 w Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowym przy ul. Partyzantów 31 (sala 67). Na spotkaniu będą przedstawiane wiersze czytane przez zaproszonych gości oraz będą wykonywane pieśni wielkanocno-pasyjne. W spotkaniu gościnnie wystąpią studentki Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz zespół wokalno-muzyczny „Sursum Corda” z Żabina. Zapraszamy!

Jajeczko z rzeżuszką

Jajeczko z rzeżuszką

Zapraszamy na kiermasz wielkanocny "Jajeczko z rzeżuszką", który odbędzie się w niedzielę, 25 marca, przed wejściem do kina "Kultura" w Gołdapi. Impreza rozpocznie się o godz. 10:00.

Kodowanie w bibliotece

Kodowanie w bibliotece

Biblioteka Publiczna w Gołdapi została zakwalifikowana do projektu ,,Kodowanie w bibliotece”. Do projektu zostało przyjętych 85 bibliotek z całej Polski. Każda biblioteka uczestnicząca w projekcie otrzyma sprzęt edukacyjny.

"Napisz do mnie"

Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza na spotkanie autorskie z Lidią Liszewską i Robertem Kornackim połączona z promocją książki "Napisz do mnie" które odbędzie się 19 marca 2018 roku o godz. 17. w Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowym przy ul. Partyzantów 31 (sala 67). Wstęp wolny. Zapraszamy!

Spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie

Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza na spotkanie autorskie z Wojciechem Kass które odbędzie się 21 marca 2018 roku o godz. 17. w Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowym przy ul. Partyzantów 31 (sala 67). Wstęp wolny. Zapraszamy!

Promocja książki i spotkanie autorskie z Lidią Liszewską

Promocja książki i spotkanie autorskie z Lidią Liszewską

W piątek, 9 marca, filia biblioteczna w Grabowie gościła Lidię Liszewską współautorkę książki pt. „Napisz do mnie”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Czwarta Strona. Autorka pochodzi z Bełchatowa, obecnie mieszka w Janowie pod Piękną Górą, jest kobietą o wielu talentach oprócz twórczości literackiej, zajmuje się ceramiką artystyczną, maluje na jedwabiu, nagrała płytę.

Teatr przy stoliku – „Ofiara w Bóstwo przemieniona”

Teatr przy stoliku – „Ofiara w Bóstwo przemieniona”

W Dzień Kobiet, w gołdapskim Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowym miało miejsce wyjątkowe wydarzenie kulturalne - "Teatr przy stoliku". Słuchacze Gołdapskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprezentowali sztukę Ireneusza Iredyńskiego „Ofiara w Bóstwo przemieniona”.

Nowości w bibliotece

Nowości w bibliotece

W Bibliotece Publicznej pojawiło się ponad 100 nowości wydawniczych dla najmłodszych. Zapraszamy!

O cyberprzemocy w bibliotece

O cyberprzemocy w bibliotece

We wtorek, 6 marca, w Filii Biblioteki Publicznej w Grabowie odbyła się lekcja na temat cyberprzemocy. Uczestniczyli w niej uczniowie klasy V ze Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie. Zajęcia prowadził informatyk Paweł Miksza. Dzieci obejrzały krótkie filmy, dzięki którym poznały zasady bezpiecznego poruszania się w sieci.

Po co w domu się zamartwiać, lepiej jest w „planszówki” zagrać!

Po co w domu się zamartwiać, lepiej jest w „planszówki” zagrać!

Środowe spotkania miłośników gier planszowych to od kilku lat punkt obowiązkowy w kalendarzu wydarzeń Biblioteki Publicznej w Gołdapi. Grupka zapalonych graczy spotyka się w każdą środę, aby pograć w ciekawe „planszówki”.

Wystawa haftu krzyżykowego – druga część

Wystawa haftu krzyżykowego – druga część

Od 01.03 do 23.03.2018 r. w Wypożyczalni dla Dorosłych Biblioteki Publicznej w Gołdapi można oglądać drugą odsłonę wystawy pani Haliny Kramkowskiej wykonaną metodą haftu krzyżykowego.

Książkowe nowości od Wydawnictwa „Albatros”

Książkowe nowości od Wydawnictwa „Albatros”

W połowie lutego 2018 roku wydawnictwo „Albatros” ogłosiło konkurs, w którym chciało podzielić się swoimi książkami i przekazać je do wskazanych przez uczestników bibliotek. Jedna z pracownic Biblioteki Publicznej w Gołdapi napisała rymowankę, która co prawda nie zdobyła głównej nagrody, ale po ogłoszeniu na facebookowym profilu wydawnictwa „Albatros” wyników bibliotekarka zamieściła „smutny” komentarz, który tak rozczulił wydawnictwo, że postanowiło ono podarować bibliotece mały pakiet książek!

Wykład z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Wykład z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Burmistrz Gołdapi Tomasz Luto wziął udział w uroczystości związanej z Powiatowymi Obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 28 marca w sali gołdapskiego Domu Kultury odbył się wykład przedstawiciela białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej Bogusława Łabędzkiego poświęcony losom „żołnierzy wyklętych”.

strony 1 2 3 4 5 6 7