Kultura

"Satyriada" w Parku Miejskim

Dom Kultury w Gołdapi zaprasza w najbliższy weekend na mega śmieszny spektakl plenerowy pt. "Satyriada" w wykonaniu Teatru na Walizkach. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 22 lipca, o godz. 18.00 w Parku Miejskim.

"Gołdap wczoraj i dziś"

"Gołdap wczoraj i dziś" to tytuł wystawy, która 12 lipca została otwarta w drugim budynku muzealnym. Ciekawe zdjęcia przeniosły uczestników do starej, pięknej Gołdapi. Wystawę można zwiedzać do 10 sierpnia.

Międzynarodowe spotkanie w bibliotece

Międzynarodowe spotkanie w bibliotece

Bibliotekę Publiczną w Gołdapi odwiedziła grupa młodzieży z Malty, Słowacji i Czech, która przebywa w Gołdapi w ramach projektu realizowanego przez Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Gołdapi z programu Unii Europejskiej Erasmus+.

Moja pocztówka z wakacji w Grabowie

Moja pocztówka z wakacji w Grabowie

W związku z rozpoczęciem wakacji, w Bibliotece Publicznej w Gołdapi Filia w Grabowie odbyły się zajęcia dla dzieci. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach plastycznych „Moja pocztówka z wakacji”, poznały robota Photona i uczyły się go programować, na macie kodowania układały sudoku obrazkowe.

Pierwszy tydzień „Wakacji w Bibliotece” dobiegł końca

Pierwszy tydzień „Wakacji w Bibliotece” dobiegł końca

Jak co roku dzieci z naszego miasta mają okazję uczęszczać na zajęcia organizowane w Bibliotece Publicznej w Gołdapi w ramach „Wakacji w Bibliotece”. 3 lipca rozpoczęliśmy nasze spotkania od przedstawienia się i opowiedzenia kilku słów o sobie. Tradycyjnie spisaliśmy też wspólny kontrakt obowiązujący podczas zajęć, który wszyscy zaakceptowali swoim podpisem.

Dni Gołdapi

Dni Gołdapi

Zapraszamy na wielkie gołdapskie święto! W programie wiele atrakcji!

Malarstwo uczestnika Środowiskowego Domu Samopomocy „Słoneczny Dom”

Malarstwo uczestnika Środowiskowego Domu Samopomocy „Słoneczny Dom”

Środowiskowy Dom Samopomocy „Słoneczny Dom” w Gołdapi oraz Biblioteka Publiczna w Gołdapi serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy malarstwa uczestnika Środowiskowego Domu Samopomocy „Słoneczny Dom” w Gołdapi, pana Andrzeja Palanisa 9 lipca 2018r. (poniedziałek) o godz. 17:00 w sali nr 2 Biblioteki Publicznej w Gołdapi przy ulicy Partyzantów 31. Szczegóły na plakacie.

„Gołdap wczoraj i dziś”

„Gołdap wczoraj i dziś”

Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza ma otwarcie wystawy fotograficznej „Gołdap wczoraj i dziś” 12 lipca o godz. 18.00. Szczegóły na plakacie

"Kobiety jak te kwiaty"

Tegoroczne Dni Gołdapi rozpoczną się otwarciem wystawy fotografii i rysunku pt."Kobiety jak te kwiaty". Autorami prac są Agnieszka Milinkiewicz, Ewa Markiewicz – Buczyńska, Beata Szumlińska, Jarosław Jasiński z udziałem studentek Uniwersytetu III wieku. Zapraszamy 11 lipca o 18.00 do Galerii K-2 Domu Kultury.

Wizyta Pirata Drabinki

Wizyta Pirata Drabinki

Pogoda w sobotę nie rozpieszczała, ale mimo to dopłynęli do nas piraci, a co najważniejsze i dzieci. Atrakcji było mnóstwo - duży piracki statek, śmieszny spektakl, szczudła, bańki, balony, chusta, malowanie, rolla bolla. Dzieci udowodniły, że nie straszna im żadna pogoda, uśmiechy nie schodziły z twarzy i wszyscy na piątkę zdali test na piratów.

Lato w mieście 2018

Lato w mieście 2018

Przedstawiamy ofertę Gminy Gołdap i Gołdapskiego Domu Kultury na lato 2018.

Kancjonał Pruski w Bibliotece

Kancjonał Pruski w Bibliotece

Zapraszamy do działu zbiorów specjalnych Biblioteki Publicznej w Gołdapi, aby zapoznać się z „Nowo wydanym Kancjonałem Pruskim”, „Kancjonałem mazurskim. Przedwczoraj, wczoraj, obecnie” autorstwa prof. Janusza Jasińskiego i prof. Janusza Małłka oraz płytą zawierającą pliki PDF zdigitalizowanego „Nowo wydanego Kancjonału Pruskiego z 1911 roku”.

Przygody Pirata Drabinki

Przygody Pirata Drabinki

Dom Kultury w Gołdapi zaprasza na przedstawienie plenerowe pt. "Przygody Pirata Drabinki". Odbędzie się ona w sobotę, 30 czerwca, w Parku Miejskim. Start 12:00

Artystyczne wakacje

Artystyczne wakacje

Dom Kultury w Gołdapi przygotował bogatą ofertę zajęć. Szczegóły na plakacie

Muzyczna uczta

Muzyczna uczta

W niedzielę, 1 lipca, w kościele pw. NMP Matki Kościoła w Gołdapi odbędzie się koncert w ramach 3. Międzynarodowego Festiwalu „Barok na Mazurach”. Początek muzycznej uczty zaplanowano na 14:30. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Gołdapi Tomasz Luto.

Niesformatowani

Niesformatowani

Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza uczestników i wszystkie osoby zainteresowane do udziału w spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki. Uczestnicy będą rozmawiać o książce Katarzyny Bielas „Niesformowani”. Zapraszamy 28 czerwca o godz 16.00

Otwarcie wystawy „Ojcowie Niepodległości”

Otwarcie wystawy „Ojcowie Niepodległości”

W samo południe 21 czerwca 2018 r. w drugim budynku muzealnym miało miejsce otwarcie wystawy „Ojcowie Niepodległości”, która została udostępniona przez Instytut Pamięci Narodowej Delegatury w Olsztynie. Wystawa została otwarta przy udziale pracowników Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie. Krzysztof Kierski podkreślił, że wystawa jest kontynuacją biało-czerwonego szlaku „Moja Niepodległa”.

Spotkanie autorskie z Tomaszem Sekielskim

Spotkanie autorskie z Tomaszem Sekielskim

W czwartek, 21 czerwca, na powitanie lata w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyło się spotkanie autorskie z Tomaszem Sekielskim, reporterem śledczym i dziennikarzem, w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki.

Wakacje w bibliotece – Filia w Grabowie

Wakacje w bibliotece – Filia w Grabowie

Biblioteka Publiczna w Gołdapi Filia w Grabowie serdecznie zaprasza dzieci na zajęcia wakacyjne, które odbędą się w dniach 26 – 29 czerwca. Więcej informacji na plakacie.

„Poczwarka ” w DKK

„Poczwarka ” w DKK

Kolejne spotkanie dyskusyjnego klubu książki działającego przy Bibliotece Publicznej w Gołdapi Filia w Grabowie odbyło się w ubiegły piątek, 15 czerwca. Omawiano powieść Doroty Terakowskiej pt. „Poczwarka”, której bohaterowie Adam i Ewa, żyją prawie jak w serialu.

strony 1 2 3 4 5 6 7