Otwarcie wystawy „Ojcowie Niepodległości”

Otwarcie wystawy „Ojcowie Niepodległości”

W samo południe 21 czerwca 2018 r. w drugim budynku muzealnym miało miejsce otwarcie wystawy „Ojcowie Niepodległości”, która została udostępniona przez Instytut Pamięci Narodowej Delegatury w Olsztynie. Wystawa została otwarta z udziałem pracowników Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie – Krzysztof Kierski, który podkreślił, że wystawa jest kontynuacją biało-czerwonego szlaku „Moja Niepodległa".

Spotkanie autorskie z Tomaszem Sekielskim

Spotkanie autorskie z Tomaszem Sekielskim

W czwartek, 21 czerwca, na powitanie lata w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyło się spotkanie autorskie z Tomaszem Sekielskim, reporterem śledczym i dziennikarzem, w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki.

Życzenia

Życzenia

Prawdziwy ojciec to wzór, oparcie i przyjaciel. Z okazji Dnia Ojca, składam najserdeczniejsze życzenia wszystkim tatom. Tomasz Rafał Luto, Burmistrz Gołdapi

Strefa Kibica w SP 3

Strefa Kibica w SP 3

We wtorek, 19 czerwca, dniu pierwszego meczu Polskiej Reprezentacji Narodowej uczniowie i nauczyciele szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi zorganizowali “Strefę Kibica” na szkolnym placu. Uczestnicy ubrani byli w barwy narodowe oraz wyposażeni w gadżety kibica. Wspólnie ćwiczyli okrzyk zwycięstwa i dopingu na miarę mistrzów świata.

Wakacje w bibliotece – Filia w Grabowie

Wakacje w bibliotece – Filia w Grabowie

Biblioteka Publiczna w Gołdapi Filia w Grabowie serdecznie zaprasza dzieci na zajęcia wakacyjne, które odbędą się w dniach 26 – 29 czerwca. Więcej informacji na plakacie.

„Poczwarka ” w DKK

„Poczwarka ” w DKK

Kolejne spotkanie dyskusyjnego klubu książki działającego przy Bibliotece Publicznej w Gołdapi Filia w Grabowie odbyło się w ubiegły piątek, 15 czerwca. Omawiano powieść Doroty Terakowskiej pt. „Poczwarka”, której bohaterowie Adam i Ewa, żyją prawie jak w serialu.

Sołtysi otrzymali nowy sprzęt

Sołtysi otrzymali nowy sprzęt

Burmistrz Gołdapi Tomasz Luto w środę, 20 czerwca, przekazał sołtysom laptopy, które będą narzędziem w poprawie elektronicznej komunikacji z Urzędem Miejskim. Jest to kolejny etap realizacji projektu mającego na celu wprowadzenie cyfryzacji usług w gołdapskim samorządzie.

Design to dobre dla MŚP

Design to dobre dla MŚP

Urząd Marszałkowski zaprasza na spotkanie adresowane do firm meblarskich z sektora MŚP, które chcą nawiązać współpracę z profesjonalnymi projektantami. Jak to zrobić? Wystarczy zgłosić swoją firmę do projektu „Design to dobre dla MŚP".

Zagrożenie Afrykańskim Pomorem Świń

Zagrożenie Afrykańskim Pomorem Świń

Od piątku, 15 czerwca, nasza gmina objęta jest żółtą strefą ochronną w zakresie obostrzeń związanych z zapobieganiem afrykańskiemu pomorowi świń (ASF). Na prośbę Burmistrza Gołdapi Tomasza Luto oraz pracowników Powiatowego Inspektoratu Weterynarii zostało zorganizowane w Urzędzie Miejskim w Gołdapi spotkanie z sołtysami oraz członkami Komisji Rolnej Rady Miejskiej w Gołdapi.

Biwaki czas zacząć

Biwaki czas zacząć

W dniach 15-17 czerwca odbył się biwak klasy 2c gimnazjum ZE Szkoły Podstawowej nr 5 wraz z wychowawczynią Małgorzatą Werra. Wypoczywaliśmy w Kruklankach – w domkach letniskowych nad przepięknym jeziorem. Zabawa była przednia...

Gdy chcesz być zdrowy, mądry i śmiały jedz witaminy i minerały

Gdy chcesz być zdrowy, mądry i śmiały jedz witaminy i minerały

Uczniowie klasy III b pod opieką wychowawcy Mai Zaniewskiej już kolejny rok uczestniczyli w programie edukacyjnym "Zdrowe Nietrudne". Celem programu jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych oraz aktywnego stylu życia. Zgodnie założeniami programu, uczniowie uczestniczyli w ciągu roku szkolnego w warsztatach kulinarnych i zajęciach prozdrowotnych.

Weekend pod znakiem aktywności

Weekend pod znakiem aktywności

W najbliższą sobotę, 23 czerwca, zajęcia rekreacyjno-sportowe, realizowane w ramach projektu pn. "Parki Przyjaźni 2", poprowadzi Damian Szafran wraz z zawodnikami klubu Husaria Gołdap. Uczestnicy spotkania będą mogli w praktyce poznać tajniki treningu sprawnościowo-fizycznego z elementami kickboxingu.

Nie było mocnych na Kacpra i Adriana

Nie było mocnych na Kacpra i Adriana

W niedzielę, 17 czerwca, boiska do siatkówki plażowej w Mońkach stały się areną Mistrzostw Województwa Podlaskiego Młodzików. Kacper Taudul - (Gołdapianin) i Adrian Andruszkiewicz, trenujący w suwalskim klubie SUKSS spisali się wygrywając cztery mecze. Każdy 2:0! Mamy zatem Mistrzów Województwa Podlaskiego w Siatkówce Plażowej i awans do Mistrzostw Polski.

Rominta zostaje w IV lidze

Rominta zostaje w IV lidze

Rozgrywki zakończyła drużyna seniorów MKS "Rominta" Gołdap. Gołdapianie wywalczyli 6 miejsce w ligowej tabeli i w przyszłym sezonie ponownie wystąpią w IV lidze. Specjalne podziękowanie za wspieranie klubu otrzymał Burmistrz Gołdapi Tomasz Luto.

XII Sportowa Olimpiada Przedszkolaków

XII Sportowa Olimpiada Przedszkolaków

W czwartek, 14 czerwca, odbyła się już po raz dwunasty Sportowa Olimpiada Przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Gołdapi. Za swój ogromny wysiłek wszystkie dzieci otrzymały mnóstwo radości, zabawy oraz prezentów i słodkości od sponsorów olimpiady, tj.: Małgorzaty i Roberta Buczyńskich (BRB Jaja z Mazur), Joanny i Adama Kozłowskich (Szkoła Pływania Kolsport), Burmistrza Gołdapi, Starostwa Powiatowego w Gołdapi oraz Przedszkola Samorządowego.

Dzień Rodziny w pasiece

Dzień Rodziny w pasiece

W poniedziałek, 11 czerwca, uczniowie klasy IIIa ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich wraz z rodzicami i wychowawczynią udali się do Gospodarstwa Pasiecznego Wiosna w Górnym, aby wspólnie świętować Dni Rodziny.

Wystawa prac haftu krzyżykowego Teresy Fiłonowicz

Wystawa prac haftu krzyżykowego Teresy Fiłonowicz

Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza do oglądania wystawy prac pani Teresy Fiłonowicz od 15 czerwca do 3 lipca 2018 r. w godzinach pracy wypożyczalni dla dorosłych pokój nr 10.

Zatwierdzono taryfy PWiK

Zatwierdzono taryfy PWiK

Dyrektor Zarządu Gospodarki Wodnej w Białymstoku Państwowego Gospodarstwa Wody Polskie wydał decyzję zatwierdzającą taryfy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp z o.o. ul. Generała Sikorskiego 9a w Gołdapi dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na okres 3 lat.

Zabawa z programowaniem

Zabawa z programowaniem

W piątek, 15 czerwca, w pracowni komputerowej Biblioteki Publicznej w Gołdapi uczniowie klasy 2 Szkoły Podstawowej nr 3 szkolili się z programowania. Zajęcia były dostosowane do wieku i umiejętności grupy. Po krótkim wprowadzeniu, co to jest programowanie i gdzie stosujemy na co dzień, dzieci przeszły do praktyki.

Dwie drużyny z „trójki” zagrały jak z nut i awansowały do Finału Polski

Dwie drużyny z „trójki” zagrały jak z nut i awansowały do Finału Polski

W sobotę, 9 czerwca. w pięknej hali Centrum Sportu i Biznesu w Elblągu do rywalizacji o medale Mistrzostw Województwa w Minisiatkówce Ogólnopolskiego cyklu Kinder + Sport 2018 przystąpiło po osiem najlepszych zespołów w kategorii „2”, „3” i „4”. W ekskluzywnym gronie znalazły się dwie ekipy SP 3 UKS „Trójki” Gołdap, które awansowały na podstawie wyników z pięciu eliminacji.

strony 1 2 3 4 5 6 7